Росія підготувала свою систему, яка замінить SWIFT, а замість долара та євро використовуватимуть "перспективний юань"

Росія підготувала свою систему, яка замінить SWIFT, а замість долара та євро використовуватимуть "перспективний юань"
Дмитро Медведєв. Фото: прес-служба політика

Росія завчасно підготувалася до запровадження нових санкцій: Центральний банк підготував свою систему передачі фінансових даних, яка зможе замінити міжнародну банківську систему SWIFT, якщо США вирішать відключити РФ від неї.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Про це заявив заступник голови Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв в інтерв'ю російським ЗМІ.

"У нас є і заготівля з цього приводу, якщо все-таки щось подібне станеться, - це своя система передачі фінансових даних. Вона була підготовлена Центральним банком, вона постійно тестується, вона працює. Вона не дасть жодної хвилини простою і здійснюватиме всі необхідні функції всередині країни", - розповів Медведєв .

Він додав, відсутність долара у Росії зможемо замінити євро. Якщо РФ позбавлять і європейської валюти, то, за словами заступника глави російського Радбезу, "країна почне використовувати юань - нову дуже перспективну резервну валюту".

При цьому Медведєв упевнений, що Росію не відключать від SWIFT, тому що вважає, що це не буде вигідно іншим країнам.

"Я скажу прямо: я не дуже вірю, що нас хтось від цієї системи відключить, тому що це невигідно нікому, зокрема й самому цьому суспільству, яке організоване для SWIFT, тим більше, що у нас величезна кількість транзакцій проходить. Такі заходи проти Росії лише підірвуть довіру до SWIFT", - сказав він.