Сенат США провів процедурне голосування за новий пакет допомоги для України на $40 млрд: що вирішили

Сенат США провів процедурне голосування за новий пакет допомоги для України на $40 млрд: що вирішили

Сенат США 16 травня переважною більшістю проголосував за остаточний розгляд проекту про виділення Україні допомоги у 40 мільярдів доларів. Основне голосування може відбутися вже 18 травня. Про це повідомляє Bloomberg.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

16 травня пройшло так зване процедурне голосування, на ньому 81 сенатор підтримав ухвалення закону без обговорень, 11 – проти.

У виданні вважають, що на основному голосуванні Сенат також підтримає новий пакет допомоги для України, наголосивши таким чином на "широкій підтримці країни у війні проти Росії".

Раніше президент США Джо Байден запропонував Україні пакет допомоги у розмірі 33 мільярди доларів, у тому числі понад 20 мільярдів доларів у вигляді військової допомоги. Незабаром сума допомоги виросла з 33 до 39,8 мільярда доларів.

Вже 11 травня   Конгрес затвердив додаткову допомогу Україні. Також у США заявили, що проголосують за новий пакет.

При цьому новий пакет допомоги могли схвалити раніше, але сенатор-республіканець Ренд Пол заблокував голосування. Він наполягав на тому, щоб до законопроекту було додано формулювання, які б дали спеціальному інспектору нагляд за грошима та зброєю, які США відправляють в Україну.

Фото: ua.depositphotos.com