- Категорія
- Політика
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
В "Укртрансгазі" та у Жеваго прокоментували обшуки, проведені ДБР у Коболєва
Державне бюро розслідувань у вівторок, 1 лютого, провело обшуки у колишнього голови правління Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" Андрія Коболєва, а також в "Укртрансгазі". Прес-служба цього відомства прокоментувала ситуацію.
"АТ "Укртрансгаз" підтверджує інформацію, що у приміщенні Товариства пройшли обшуки, ініційовані Державним бюро розслідувань. ДБР вивчає обставини виконання рішення суду у справі № 17/32 за позовом ПАТ "Укренергозбут" до "Укртрансгазу". Рішення, яке набрало законної сили і підлягало обов'язковому виконанню.По позивачеві та його правонаступникам було визнано право власності на природний газ в обсязі 305 млн. куб.м, який був переданий до ГТС у 1999 році.», - йдеться у повідомленні.
Коболєв сказав, що підставою для проведення обшуків стала кримінальна справа за фактом урегулювання проблеми "газу Жеваго".
При цьому юристи Костянтина Жеваго заявили, що бізнесмен зараз не контролює компанію, яка отримала газ у рамках мирової угоди з "Нафтогазом".
Вони стверджують, що "компанію "Укренергозбут", на користь якої намагалися передати газ, було шахрайським чином вкрадено у пана Жеваго".
"Ми дякуємо правоохоронним органам, які нарешті відреагували на наші законні вимоги та запити розібратися в ситуації, порушити кримінальні справи та розслідувати корупцію та шахрайство з боку керівництва НАК "Нафтогаз України" та всіх задіяних у цій шахрайській схемі осіб. Ми також сподіваємось, що всі винні у цьому крадіжці будуть притягнуті до відповідальності", - додали юридичні консультанти Жеваго.
Вони також наголосили, що згідно з нещодавніми рішеннями судів законні акціонери ПрАТ "Укренергозбут" повернули контроль над компанією і відповідно до законодавства України вимагатимуть повернення газу, що є у власності "Укренергозбуту".
Нагадаємо, обшуки проводилися у колишнього керівництва "Нафтогазу", в офісі компанії "Укртрансгаз", а також у керівників якихось приватних підприємств. Слідчі дії проводилися у справі про незаконне відчуження у 2020 році 305 млн. кубометрів газу на 2,2 млрд. грн. посадовцями цих структур.