- Категорія
- Політика
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
В уряді знайшли ще 6 млрд гривень на підтримку громад під час війни
Мінфін виділить ще 6 млрд гривень для захисту тероборони, задоволення продовольчих потреб і евакуації населення з небезпечних територій за рахунок коштів освітньої субвенції.
27 березня у Міністерстві фінансів України заявили, що на потреби тероборони, задоволення продовольчих потреб і евакуації населення з небезпечних територій виділять ще 6 млрд гривень. На це підуть кошти з невикористаних освітньої субвенції і субвенції на підтримку осіб з особливими освітніми потребами. Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.
Щоб перерозподіл коштів став можливим, уряд змінив порядки та умови надання освітньої субвенції і субвенції на підтримку осіб з особливими освітніми потребами. Рішення ухвалили, щоб не допустити фінансові порушення та заради підтримки громад України в умовах воєнного стану.
За інформацією Державної казначейської служби, 1 січня 2022 року на рахунках місцевих бюджетів було акумульовано 5,6 млрд грн невикористаних залишків коштів освітньої субвенції, а субвенції на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами становили 204 млн грн. Водночас 1 лютого 2022 року в місцевих бюджетах залишки освітньої субвенції становили 7 млрд грн, а субвенції на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами ‒ 213 млн грн.
Підписуйтесь на Telegram-канал delo.ua"Наразі в нас у пріоритеті захист суверенітету України на фоні повномасштабного вторгнення Росії. Тому майже 6 млрд грн залишків освітньої субвенції, які були накопичені на рахунках місцевих бюджетів до 1 січня 2022 року, можуть бути використані для захисту територіальної оборони, задоволення продовольчих потреб, евакуації населення з небезпечних територій у безпечні місця та їх облаштування", ‒ заявив заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев.
Нагадаємо, що з 21 березня місцеві ради повинні віддавати на фінансування територіальної оборони та підготовку українців до національного спротиву не менше ніж 5% грошей, які виділяються з місцевих бюджетів на статті розвитку. Крім того, на оборонні цілі можуть спрямовуватись кошти зі страхових резервних фондів Моторного транспортного страхового бюро України.