Після війни ветерани будуть пріоритетною категорією у забезпеченні житлом населення, – міністр

Після війни ветерани будуть пріоритетною категорією у забезпеченні житлом населення, – міністр

По завершенню війни з РФ українські ветерани стануть пріоритетною категорією у забезпеченні житлом населення, заявила міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна в інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

За її словами, за іншого розвитку подій вже цього року Кабмін мав реалізувати потужну ціль – закрити повністю черги для ветеранів, які є переміщеними особами.

"Була велика перемога, коли ми за підтримки керівництва держави здобули відповідну субвенцію у держбюджеті. Водночас наразі ми розуміємо, що потреба у житлі охопить набагато ширші кола населення України, чиї будинки знищив ворог", – відмітила вона.

У зв’язку з цим, як повідомляє міністр, створено спільну робочу групу з міністерством розвитку громад та територій, Мінсоцом, Мінфіном, яка працює над тим, як моделювати житлову політику, щоб після перемоги був ефективний механізм першочергового надання житла ветеранам.

"Має бути справедливий розподіл житла в майбутньому, особливо щодо людей, які 8 років стоять у черзі, особливо для тих, хто є переселенцем. З іншого боку, багато цивільних залишилися без житла, також без житла залишилися багато військових, які наразі служать", – додає вона.

Крім того, як повідомляє Лапутіна, будуть подвійні статуси, коли людина була учасником АТО, стала переселенцем, наразі пішла на широкомасштабну війну, а сім'я змушена переселитися.

Міністр наголосила, що, як і раніше, пріоритетним питанням для влади залишається забезпечення житлом всієї черги військових.

Нагадаємо, нещодавно Лапутіна також пояснила, що статус УБД отримають ті учасники територіальної оборони, які брали участь у бойових діях. Міністр зазначила, що триває активна робота над оновленням системи соціального захисту воїнів та їхніх сімей.