НБУ курс:

USD

41,93

-0,00

EUR

43,58

-0,00

Готівковий курс:

USD

42,35

42,30

EUR

44,40

44,15

Списання грошей на потреби ЗСУ: в Україні розповсюджують фейки про роботу банків

Списання грошей на потреби ЗСУ: в Україні розповсюджують фейки про роботу банків
Усі банки на території України працюють у межах чинного законодавства. Фото: Helcim

У мережі розповсюджують неправдиву інформацію про те, що нібито з банківських рахунків українців можуть списувати гроші на потреби Збройних сил України. Ця інформація не відповідає дійсності, повідомила пресслужба Центру протидії дезінформації, заперечуючи цей фейк.

Відомо, що зловмисники публікують новини, в яких повідомляють, що нібито DDoS-атаки на сайти банків України "проводили спеціально, щоб обмежити обсяги коштів населення для передачі їх військовим".

Фейкові повідомлення з такою дезінформацією публікують у Telegram-каналах від імені Національного корпусу.

"Ніхто не збирається забирати гроші вкладників українських банків і передавати їх ЗСУ. Усі банки на території України працюють у межах чинного законодавства. А законом подібного механізму "запозичення" не передбачено", - підкреслили в Центрі протидії дезінформації.

У свою чергу, у Нацкорпусі підтвердили, що всі повідомлення з такою інформацією неправдиві, а Telegram-канали, де публікують такі новини від їхнього імені, — фейкові.

У мережі розповсюджують новий фейк. Фото: Центру протидії дезінформації

Дійсно, 15 лютого відбулася DDoS-атака на держсайти, у тому числі Міноборони, ЗСУ, а також додатки ПриватБанку та Ощадбанку. Хакери також намагалися атакувати й інші банки та сайти деяких ЗМІ.

Директор з інформаційних технологій (CIO) Альфа-Банку Андрій Гриценюк на своїй сторінці у Facebook повідомив, що організатори DDОS-атаки маскували ботів під реальних користувачів та спрямовували одночасно велику кількість запитів.

При цьому банки успішно впоралися з цією атакою, наголосивши, що гроші клієнтів надійно захищені від будь-яких хакерських дій.

У свою чергу міністр внутрішніх справ Денис Монастирський зазначив, що Кібератака на банки та урядові установи, що сталася 15 лютого, стала найбільшою в історії України.

Відомо, що урядові портали атакували як з-за кордону, так і з України. Проте, хто саме організував цю DDОS-атаку, ще не відомо. Наразі тільки можна з упевненістю сказати, що на її реалізацію витратили мільйони доларів, вважає міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.