Російський "Сбербанк" тестує роботу без закордонного софту на випадок запровадження санкцій США — ЗМІ

Російський "Сбербанк" тестує роботу без закордонного софту на випадок запровадження санкцій США — ЗМІ
"Сбербанк" планує закупити сервери та системи зберігання даних

"Сбербанк" провів технічні навчання, щоб підготуватися до можливого відключення IT-інфраструктури банку від Microsoft, Nvidia, VMware, SAP, Oracle та Intel. Про це повідомляє видання "КоммерсантЪ" з посиланням на джерела в уряді та на ринку обчислювальної техніки.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

ЗМІ уточнює, що у самому "Сбербанку" на питання щодо проведення подібних навчань не відповіли.

Провести такі навчання "Сбербанк" вирішив через заяви США та лідерів країн Євросоюзу про можливе запровадження технологічних санкцій проти Росії.

Крім того, російський банк збирається закупити сервери та системи зберігання даних, щоб убезпечити себе від усіх можливих відключень від зовнішнього світу.

"Влада зараз опрацьовує можливі сценарії на випадок як обмеження поставок в РФ мікроелектроніки, так і відключення російських підприємств, які працюють із закордонним програмним забезпеченням, від його підтримки", - розповів один із членів російського уряду.

До запровадження нових санкцій готується і Центральний банк Російської Федерації. Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв повідомив, що банк підготував свою систему передачі фінансових даних, яка зможе замінити міжнародну банківську систему SWIFT, якщо США вирішать відключити РФ від неї.

Раніше, у грудні 2021 року, Європарламент ухвалив резолюцію, якою закликав запровадити жорсткі санкції, якщо Росія вирішить розпочати повномасштабне вторгнення в Україну. Згідно з документом, РФ відключать від міжнародної системи Swift, а газопровід "Північний потік-2" заморозять.

Водночас у Німеччині вважають, що відключення Росії від Swift завдасть шкоди не тільки російській економіці, а й іншим країнам.