- Категорія
- Війна в Україні
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
У ЗСУ створили першу школу підготовки операторів наземних безпілотників
На базі одного з навчальних центрів ЗСУ створено першу школу підготовки операторів безпілотних наземних роботизованих комплексів (БпНК). Наразі вже відбувається навчання майбутніх фахівців.
Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.
Зазначається, що школу було створено відповідно до рішення Головнокомандувача Збройних Сил України генерала Олександра Сирського.
Як проходить навчання
Згідно з повідомленням Генштабу, військовослужбовці проходять підготовку на близько 10 різних видах безпілотних наземних роботизованих комплексів – логістичних, спеціальних та інженерних.
Також триває робота над масштабуванням проєкту і його вдосконаленням у напрямку підвищення ефективності підготовки та забезпечення належною навчальною і тренувальною базою.
За словами начальника Управління інноваційної діяльності ЗСУ полковника Віталія Добрянського, навчання операторів БпНК відбувається за чітко визначеною програмою зі здобуттям відповідної військово-облікової спеціальності.
Для забезпечення належного та якісного рівня їхньої підготовки створені спеціалізовані програмні засоби та використовуються тренувальні зразки БпНК.
Він зауважив, що є вкрай важливим, щоб майбутні фахівці володіли не тільки теоретичними знаннями, а й практичними уміннями і навичками. Це все підкріплюється належною увагою до тривалості процесу підготовки екіпажів БпНК.
"Ми не маємо чекати майбутнього, а зобов’язані впевнено крокувати до нього. Одним із шляхів розвитку Збройних Сил України є пошук та впровадження інноваційних рішень у сфері підготовки операторів БпНК", - підсумував Добрянський.
Раніше Delo.ua писало, що українські оборонні інновації переживають сплеск розвитку в царині саме тих роботів, які мають виконувати роботу піхотинця — дистанційно керовані платформи з кулеметами чи логістичні роботи-евакуатори. Детальніше читайте в статті "Кількість державних грантів на розробки наземних безпілотників зросла в десятки разів. Коли роботи замінять піхоту".
Також повідомлялося, що наземні безпілотні та роботизовані платформи й системи використовуються Силами оборони України не лише для евакуації поранених бійців та логістичних задач, їх застосовують і для вогневої підтримки. Наразі в частині підрозділів вже сформовано окремі роти операторів, котрі керують даною технікою.