Акції "Кернелу" припинять котуватись на Варшавській біржі: уточнено строки

Елеватори компанії "Кернел"
Елеватори компанії "Кернел". Фото: сайт компанії

Український агрохолдинг “Кернел” продовжує делістинг своїх цінних паперів з Варшавської фондової біржі. Згідно з повідомленням компанії на Варшавській фондовій біржі (ВФБ), провадження щодо виходу компанії буде завершено у жовтні 2023 року. 

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

"Kernel Holding S.A. (материнська компанія холдингу - ред.) повідомляє, що на основі інформації, отриманої від Управління фінансового нагляду Польщі, провадження щодо виключення компанії з ВФБ продовжено через аналіз додаткових доказів і очікується, що буде завершено у жовтні 2023 року", - йдеться в біржевому повідомленні.

Відповідне рішення було опубліковане в вівторок 26 жовтня.

Таким чином, делістинг акцій "Кернела" з ВФБ продовжується вже майже п'ять місяців - 15 травня 2023 року агрохолдинг подав заявку на вилучення своїх акцій з ВФБ до Управління фінансового нагляду Польщі. На той час група компаній планувала завершити цей процес протягом одного місяця, і ще за місяць вивести свої акції з біржового ринку. 

"Кернел" йде з біржі попри суперечки з акціонерами 

Компанія Namsen Limited Андрія Веревського, яка до травня-2023 володіла 38,05% акцій "Кернелу", 10 березня заявила про намір здійснити делістинг в ВФБ і викупити всі 61,95% акцій міноритарних акціонерів, тим самим отримавши повний контроль над холдингом. Заявлена ціна викупу акції склала 18,5 злотих.

Міноритаріям не сподобалось рішення Веревського покинути ВБФ без перемовин з акціонерами. У квітні 15 польських інвесторів з сумарним пакетом в 21,72% акцій "Кернела" уклали акціонерну угоду з метою захисту своїх інтересів. 2 травня акціонери розірвали цю угоду.

В травні Namsen Limited викупила близько 36% акцій холдингу, завдяки чому Веревський збільшив свою частку до 74,05% і повернув контроль над групою компаній. 

Андрій Веревський поки не досяг цілі сконцентрувати 100% акцій. Згідно з даними ВФБ, актуальною є наступна структура власності цінних паперів компанії:

Назва компанії Кількість акції, шт. Частка, %
Namsen LTD / Andrii Verevskyi 274,857,376 91,61%
Акції в вільному обігу 18,571,854 6,19%
Казначейські акції 6,602,000 2,20%

Після делістингу акції зможуть і далі котуватися на позабіржовому ринку. 

Namsen LTD відмовляється від публічного статусу на користь приватного, оскільки необхідність публікувати періодичні фінансові звіти дозволяє конкурентам холдингу аналізувати і копіювати управлінські рішення холдингу. Крім того, публічний статус компанії потребує  додаткових витрат на адміністрування загальнодоступної інформації, оплати послуг з комунікації, юридичного супроводу та аудиторських послуг, чого позбавлені приватні юрособи.