Бізнес працює

Бізнес працює

Економічний фронт для перемоги у війні не менш важливий, ніж воєнний. Тільки тут замість ЗСУ на поле бою виходять українські компанії. Як і в мирний час вони попри всі складнощі мають працювати. Їхнє завдання — забезпечувати тил і військо товарами й послугами, надавати робочі місця, сплачувати податки, підтримувати економіку країни та вести тим самим Україну до перемоги.  

Проте український бізнес, хоч і виявив безпрецедентну стійкість, також зазнав значних втрат з початку повномасштабного російського вторгнення. За даними Європейської Бізнес Асоціації, у березні 83% компаній частково або повністю призупинили свою діяльність. Водночас найскладніше переживав перші тижні воєнного стану малий бізнес. Тоді 73% підприємств, опитаних ЄБА, не працювали, а кожна четверта компанія сектору вже у березні вичерпала свої заощадження. Утім, така нестача фінансових резервів не стала причиною скласти руки.

За даними дослідження, опублікованого на порталі Дія.Бізнес, станом на червень у повному обсязі почали працювати вже 12,4% українських компаній, а ще 40,8% — працюють частково або з обмеженнями. 

І хоча підприємства щомісяця зазнають чималих збитків, вони продовжують не лише підтримувати своїх працівників та інвестувати в бізнес, а й постійно допомагають армії, благодійним фондам, переселенцям тощо. 

Наш новий спецпроєкт “Бізнес працює”, який ми робимо у партнерстві з компанією Київстар — це розповідь про підприємців, які попри втрату активів і клієнтів, окупацію, зруйновану логістику тощо  продовжують працювати або поступово відновлюють свою роботу. Ці історії зворушують, щемлять серце, дивують і надихають, адже вони про наше життя, яке відбувається прямо тут і зараз. Вони стають прикладом для інших бізнесів — у незламності, підтримці, вірі у свою справу і нашу спільну перемогу. Адже за будь-яких обставин БІЗНЕС ПРАЦЮЄ. 

27 матеріалів