Мінагрополітики просить G7 допомогти розмінувати сільгоспземлі

міни
Фото: Міноборони України

Україна потребує міжнародної допомоги в розмінуванні територій, в тому числі земель сільськогосподарського призначення, наголосив міністр аграрної політики та продовольства.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Про це Микола Сольський сказав під час онлайн-виступу на засіданні міністрів сільського господарства країн G7, яке проходить у Японії, передає пресслужба Мінагрополітики.

В Україні зараз 470 тис. га земель сільськогосподарського призначення заміновано, наразі обстежено лише 17,5% територій, з них 57 тис. га – сільськогосподарського призначення.

“Процес розмінування звільнених територій не припиняється. Але цей процес складний і розтягнеться на десятиліття. На сьогодні в Україні розмінування проводять більше 2600 саперів з державних і приватних структур. З такою потужністю нам знадобиться більше 20 років, щоб очистити лише землі сільськогосподарського призначення”, - наголосив Сольський.

Він підкреслив, що є гостра потреба в спеціальній техніці: сапер вручну очищає 15-20 кв. м на добу, а техніка– 6 кв. км, і при цьому зберігається максимальна безпечність для саперів.

Міжнародна підтримка пришвидшить процес розмінування та збереже життя українців, які змушені щоденно ризикувати: за словами міністра, серед аграріїв є такі, які не чекають, поки до них дійде черга з розмінування, й деякі фермери металошукачами самі розміновують поля.

Нагадаємо, міністр внутрішніх справ Ігор Клименко заявив, що Україні знадобиться більш як 10 років, аби розмінувати сільськогосподарські угіддя. Росія тотально мінує території, є величезна кількість пасток в будинках і на об'єктах критичної інфраструктури, навіть у дитячих кімнатах та школах.