- Категорія
- Агро
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
РФ перешкоджає відновленню повноцінної роботи "зернової угоди"
Робота "зернового коридору" продовжена, але поки повноцінно він ще не запрацював. За 6 днів (з моменту погодження повернення роботи "зернового коридору") інспекцію на вхід пройшло лише 11 суден, що є дуже низьким показником, враховуючи значну чергу суден на вхід.
Про це повідомляє пресслужба Асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ).
Зазначається, що з 15 по 21 травня 2023 року через морські порти Одеської області було експортовано 118,3 тис. т агропродукції, що на 78% менше відвантажень цим каналом, ніж тиждень тому.
Кількість кораблів, що були завантажені за цей тиждень, становила лише 4 одиниці, що на 9 суден менше попереднього тижня.
Підписуйтесь на Telegram-канал delo.ua"Ці судна завантажені, але вони ще не пройшли необхідну інспекцію для продовження руху далі до клієнтів та очікують її. Це найнижчий показник цього року", - зауважують в УКАБ.
Там додають, що найбільші обсяги експорту протягом 42-го тижня роботи "зернового коридору" становили:
- кукурудза (78% експорту за цей період);
- макуха соняшникова (17%);
- пшениця (6%).
Українська агропродукція попрямувала в країни Азії (Саудівська Аравія, Туреччина), Африки (Марокко) та Європи (Італія).
В УКАБ зауважують, що всього з початку роботи "зернового коридору" з 1 серпня 2022 року по 21 травня 2023 року вдалося експортувати 30,3 млн т продукції АПК.
Нагадаємо, Росія майже місяць блокує вхідний флот на найбільш глибоководний порт "Південний".
Наразі в порту "Південний" понад 1,5 млн тонн агропродукції для 10 країн світу, в тому числі Африка та Азія, має бути завантажено на 26 суден, які продовжують очікувати в територіальних водах Туреччини.