НБУ курс:

USD

41,42

--0,06

EUR

44,83

+0,08

Готівковий курс:

USD

41,35

41,25

EUR

45,05

44,80

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

В Україні дорожчає соняшниковий шрот

В Україні дорожчає соняшниковий шрот
Ілюстрація: freepik

Ціни на соняшниковий шрот в українських портах зростають уже сьомий тиждень поспіль. Це відбувається на тлі аналогічних світових тенденцій на ринку олійних культур, а також через активний попит з боку експортерів.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомляє "АПК-Інформ".

Станом на 21 жовтня 2024 року ціни попиту на соняшниковий шрот досягли 225 USD/т на умовах , що на 30 USD/т більше, ніж наприкінці минулого сезону.

З початку нового сезону 2024/25 з України вже експортовано майже 432 тис. тонн соняшникового шроту та макухи, що свідчить про активний розвиток ринку.

Ця тенденція вказує на значний інтерес до українського шроту з боку міжнародних ринків.

Найбільші виробники соняшникового шроту в Україні

Найбільші виробники соняшникового шроту в Україні одночасно є провідними експортерами цієї продукції на міжнародному ринку. 

Kernel – найбільший із виробників та експортерів соняшникової олії та шроту в Україні, забезпечуючи значну частину світового ринку. За дев'ять місяців 2024 фінансового року (липень 2023 – червень 2024) чистий прибуток агрохолдингу знизився на 53% – до $204 млн, при цьому виручка впала на 4% – до $2,595 млрд, а EBITDA скоротилася на 36% – до $384 млн. Нещодавно Kernel повністю погасив п'ятирічні єврооблігації на $300 мільйонів зі ставкою 6,5% річних.

До великих виробників також відносяться:

  • Миронівський Хлібопродукт (МХП) – компанія також активно виробляє та експортує соняшниковий шрот, що використовується у тваринництві.
  • Bunge – великий міжнародний агрохолдинг, що має значні виробничі потужності в Україні для виробництва олії та шроту.
  • Укролія - є одним із провідних виробників олій та шроту в Україні. Компанія виробляє продукцію на декількох заводах у Полтавській області та спеціалізується на виготовленні високоякісної соняшникової олії та шроту. Вони активно експортують свою продукцію до понад 40 країн світу. 
  • Оптімус Агро — один з найбільших українських агрохолдингів, який займається переробкою соняшника на олію та шрот. 
  • ViOil (Вінницький олійножировий комбінат) є одним із найбільших переробників соняшника в Україні. Компанія виробляє як рафіновану, так і нерафіновану соняшникову олію, а також соняшниковий шрот, що експортується до багатьох країн світу.

Додамо, Україна у вересні 2024 року переробила один із найменших обсягів соняшнику за багаторічний період. У перший місяць осені було перероблено близько 861 тис. тонн олійної, що стало найменшим обсягом для вересня за останні десять років.