НБУ курс:

USD

41,48

--0,01

EUR

44,75

+0,00

Готівковий курс:

USD

41,43

41,33

EUR

45,13

44,95

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

Держбанки планують нарощувати кредитування бізнесу у 2023 році

Держбанки планують нарощувати кредитування бізнесу у 2023 році
Фото: Depositphotos

Державні Приватбанк та Ощадбанк прогнозують зростання обсягу своїх кредитних бізнес-портфелів у 2023 році.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Про це в рамках форуму Business Wisdom Summit "Патріоти бізнесу" повідомили Сергій Наумов, голова правління Ощадбанку, та Євген Заграєв, член правління з питань малого та середнього бізнесу Приватбанку.

"Ми плануємо зростання кредитного портфеля МСБ у 2023 році на 10 млрд грн або на 35%", - заявив Заіграєв.

Сергій Наумов зі свого боку повідомив, що у плані Ощадбанку на 2023 рік також закладено зростання суми позик, які видаються не лише малому бізнесу, а й великим корпораціям.

При цьому банкіри мають на меті фінансувати бізнес-позичальників як за державною програмою "5-7-9", так і в рамках партнерства з міжнародними організаціями та інституціями (МФО).

"Ми створюємо платформу підтримки бізнесу. Ми хочемо забезпечити його підтримку за участю МФО, військових адміністрацій у регіонах, які мають бюджет на підтримку клієнтів, та за держпрограмою "5-7-9". Наприклад, ми є лідером за урядовою грантовою програмою" є-Робота ", - заявив Сергій Наумов.

Приватбанк має намір зберегти фокус на фінансуванні мікро- та малого бізнесу, передусім мова про фізосіб-підприємців. Як уточнив Заграєв, у банку обслуговується близько 62% підприємців по всій Україні.

"Безумовне, ми використовуємо гарантії уряду, оскільки вони допомагають швидше отримувати кредити бізнесу. Також ми співпрацюємо та продовжуємо вести переговори з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР), з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) та з іншими МФО", - сказав Заіграєв.

Зазначимо, українські банки особливо не балують кредитами. Незважаючи на те, що у банківській системі ліквідності – у надлишку. Але банки вважають за краще тримати в депозитних сертифікатах НБУ, які стабільно приносять їм 23% прибутковості, замість того, щоб видавати кредити та брати на себе ризики неповернення. Та й більшість позичальників не готові нести на своїх плечах відсоткові ставки на рівні 22-25% у гривні та близько 7-8% у валюті. Тому основна маса кредитів – від державних банків та у рамках програми "5-7-9". Але далеко не всі позичальники підходять під її критерії і не всі бізнесові потреби такі позики можуть закрити.