Американський Lyft скоротить 1200 співробітників, звільнення торкнуться України

lyft скорочення звільнення
Американський Lyft скоротить 1200 співробітників. Фото: Madhukar Kumar /Unsplash

Агрегатор таксі і сервіс оренди транспорту Lyft оголосив нову хвилю скорочень своєї команди. Про це повідомляє видання The Wall Street Journal

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Як зазначили журналісти, одна з найбільших транспортних компаній у світі Lyft планує скоротити від 1200 співробітників впродовж найближчого часу - це 30% персоналу. Адже всього у компанії працює близько 4000 людей.

За інформацією DOU, в Україні працює близько 200 співробітників. Скорочення торкнуться від 30 до 40 людей.

Новою хвилею звільнень компанія планує зменшити свої витрати на 50%.

У листі до співробітників новий генеральний директор Lyft Девід Рішер, який притримується попередньої політики скорочень, зазначив: “Нам потрібно знизити наші витрати, щоб забезпечити доступні поїздки, переконливі прибутки для водіїв і прибуткове зростання. Ці речі вимагають від нас зменшення розміру та реструктуризації нашої організації”.

У 2022 році Lyft скоротив близько 700 співробітників.

Зазначимо, хоч в Україні не запустили сервіс Lyft, але у 2021 році американська компанія заявила про відкриття центру з досліджень і розробки в Києві. Український R&D-центр повинен був займатися дослідженням та розробкою продуктів і за прогнозами стати одним із найбільших у Європі.

Як стало відомо у квітні, Meta розпочала новий раунд масових скорочень. Звільнення можуть зачепити 4000 робочих місць.

14 березня Цукерберг заявив, що Meta планує звільнити близько 10 000 співробітників  і скасувати 5 000 посад.

Зазначимо, згідно опитування ІТ-фахівців, 39% заявили, що їхня компанія звільняла співробітників протягом останнього року, 15% фахівців рівня Lead+ вказали, що компанії планують скорочувати фахівців році, орієнтуючись на стратегію на 2023 рік.