НБУ курс:

USD

41,41

+0,05

EUR

46,12

+0,12

Готівковий курс:

USD

41,80

41,70

EUR

46,60

46,41

ФДМУ виставив на аукціон черговий пул активів зі стартовою ціною в 1 гривню

ФДМУ виставив на аукціон черговий пул активів зі стартовою ціною в 1 гривню
Фото: ua.depositphotos.com

Фонд держмайна продовжує серію аукціонів зі стартовою ціною в 1 гривню. Цього разу на торги буде виставлено чотири різноманітні об'єкти в Закарпатській, Черкаській та Львівській областях.

Економічна відповідальність: Топ платників податків 2024
Якщо ваша компанія входить до топ-10 підприємств своєї галузі, якщо вона свідомо будуєте “білий бізнес” та чесно платить податки задля підтримки держави — запрошуємо взяти участь у проєкті “Економічна відповідальність: Топ платники податків 2024”
Заповнити анкету

Про це повідомив голова ФДМУ Віталій Коваль.

Аукціони з’являться в системі "Прозорро.Продажі" у вересні 2024 року. Для участі в торгах необхідно сплатити реєстраційний внесок у розмірі 1420 грн.

Які лоти виставлено на приватизацію

1. Перший лот – гараж площею 72,6 кв.м у селищі Великий Березний Закарпатської області. Будівля 1960-х років потребує поточного ремонту.

2. Другий лот – автомобіль Volkswagen Phaeton 2004 року випуску в м. Черкаси. Транспортний засіб потребує ремонту.

3. Третій лот – нежитлова будівля площею 168,1 кв.м у с. Майдан Львівської області. Одноповерхова споруда з мансардою збудована у 1980 році.

4. Четвертий лот – група інвентарних об'єктів у м. Хуст Закарпатської області. Комплекс включає гаражі, котельню, сторожку та огорожу загальною площею 164,3 кв.м.

Повідомляється, що кошти від приватизації будуть спрямовані до державного бюджету, з якого фінансуються Сили оборони України.

Чому стартова ціна складає 1 гривню

Голова ФДМУ нагадав, що стартова ціна в 1 гривню встановлена відповідно до чинного законодавства на період воєнного стану. Цей механізм застосовується для активів, балансова вартість яких відсутня або дорівнює нулю, що дозволяє ефективно здійснювати приватизацію в поточних умовах.

Крім того, кінцева вартість об'єктів може бути значно вищою за стартову.

"Попередній досвід показує, що у ході торгів ціна зростає в сотні і навіть тисячі разів. Адже ринок під час торгів сам регулює справжню вартість об'єктів. Це забезпечує надходження реальних коштів до державного бюджету", - йдеться в його повідомленні.

Нагадаємо, в середині серпня ФДМУ виставив на продаж перші об'єкти за 1 гривню. Вони включали адміністративні будівлі та нежитлові приміщення різного призначення в Одеській та Житомирській областях.

Фото: ua.depositphotos.com