НБУ курс:

USD

41,21

-0,00

EUR

45,96

-0,00

Готівковий курс:

USD

41,53

41,47

EUR

46,45

46,30

Міністерство юстиції США перевіряє Nvidia на порушення антимонопольних законів

Міністерство юстиції США перевіряє Nvidia на порушення антимонопольних законів
Фото: Depositphotos

Міністерство юстиції США розширює розслідування проти Nvidia, надсилаючи компанії та іншим учасникам ринку юридичні повістки. Влада перевіряє, чи не порушує Nvidia антимонопольні закони, маючи домінуючу позицію на ринку чіпів для штучного інтелекту. Про це повідомляє Bloomberg.

Економічна відповідальність: Топ платників податків 2024
Якщо ваша компанія входить до топ-10 підприємств своєї галузі, якщо вона свідомо будуєте “білий бізнес” та чесно платить податки задля підтримки держави — запрошуємо взяти участь у проєкті “Економічна відповідальність: Топ платники податків 2024”
Заповнити анкету

Регулятори стурбовані тим, що Nvidia може ускладнювати перехід клієнтів до інших постачальників і карати тих, хто не використовує виключно її чипи. 

У рамках розслідування, розпочатого в червні, слідчі звертаються до інших технологічних компаній для збору інформації. Nvidia, у свою чергу, стверджує, що її домінування на ринку пояснюється високою якістю продукції, яка забезпечує найкращу продуктивність.

Розслідування також перевіряє придбання Nvidia компанії RunAI, оскільки це може ускладнити клієнтам перехід на чипи інших виробників. Крім того, регулятори з'ясовують, чи пропонує Nvidia спеціальні умови або знижки клієнтам, які використовують тільки її технології або купують повні системи.

Зазначається, що Nvidia стала об’єктом регуляторного контролю після того, як перетворилася на провідного виробника чіпів для штучного інтелекту завдяки зростанню цієї галузі. Продажі компанії зростають з кожним кварталом, перевищуючи результати традиційних лідерів, таких як Intel.

Нагадаємо, Nvidia стала найдорожчою компанією у світі, обігнавши Microsoft та Apple. У червні акції американського виробника чипів зросли на 3,5%, піднявши ринкову вартість до приблизно 3,34 трильйона доларів.

Фото: ua.depositphotos.com