- Категорія
- Бізнес
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Надходження до бюджету від грального бізнесу зросли на 83% у вересні
Організатори азартних ігор у січні-вересні 2024 року сплатили до бюджету 13,5 млрд грн податків, що удвічі перевищує показник за аналогічний період минулого року.
Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
Він зауважив, що детінізація галузі триває і дає відчутні результати.
Так, надходження від грального бізнесу у вересні 2024 року склали 1,8 млрд гривень, що на 83,2% або на 0,8 млрд гривень більше порівняно з аналогічним періодом 2023 року.
Підписуйтеся на YouTube-канал delo.uaУ складі надходжень 1,3 млрд грн займає податок на прибуток. Обсяги його сплати зросли в 2,6 рази, як порівняти з вереснем минулого року.
Загалом, за словами Гетманцева, за 9 місяців поточного року надходження від грального бізнесу склали 13,5 млрд гривень, що в 2 рази більше, ніж було сплачено за аналогічний період минулого року.
Зауважимо, за вісім місяців 2024 року податкові надходження від грального бізнесу становили 11,7 млрд гривень, що у 2,1 раза більше, ніж за аналогічний період 2023 року.
Нагадаємо, що гральний бізнес за 2023 рік сплатив понад 10 млрд грн податків. Водночас загальний обіг грального бізнесу виріс майже у 15 разів за рік та сягнув 207 млрд грн.
Гральний бізнес в Україні
Кабінет міністрів скасував поширення на діяльність з організації та проведення азартних ігор норми про автоматичне продовження строків діючих строкових ліцензій та документів дозвільного характеру.
Також Володимир Зеленський підписав закон про заборону перебування грального бізнесу на спрощеній системі оподаткування.
Документом передбачається відновлювання законодавчої норми про те, що платниками єдиного податку третьої групи, які використовують особливості оподаткування в умовах воєнного стану не можуть бути суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність з організації, проведення азартних ігор, лотерей, парі.