НБУ курс:

USD

41,78

--0,04

EUR

48,84

--0,13

Готівковий курс:

USD

41,75

41,70

EUR

49,21

49,05

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

Що робити, якщо роботодавець помер: уряд встановив процедуру

Що робити, якщо роботодавець помер: уряд встановив процедуру
Фото: Depositphotos

Кабінет міністрів 14 жовтня затвердив порядок припинення трудового договору у разі смерті роботодавця-фізичної особи або набрання законної сили рішенням суду про визнання такої фізичної особи безвісно відсутньою чи про оголошення її померлою. Про це повідомляє Міністерство економіки.

СПЕЦПРОЄКТ: ВЛАСНА СПРАВА

Ми збираємо історії тих, хто зробив надскладне, але й найважливіше рішення в житті - стартувати власну справу. Хто розпочав з нуля і  вже три роки будує бізнес. Хто повернувся з фронту і занурився в підприємництво. Хто обрав франшизу як старт і зумів розвинути успішну модель.

Спецпроєкт створено за підтримки Visa в Україні

Дізнайтесь більше

Новим порядком визначається детальна процедура та алгоритм дій працівника, який бажає припинити трудовий договір за таких обставин. Документом встановлюються й обов’язки та повноваження центрів зайнятості у разі подання працівником заяви про припинення трудового договору, а також регламентуються особливості взаємодії з центром зайнятості, Пенсійним фондом та Державною податковою службою.

Так, щоб розірвати трудовий договір, працівник має подати в найближчий центр зайнятості такі документи:
- заяву про припинення трудового договору з викладенням інформації про смерть роботодавця;
- копії документів, що підтверджують смерть роботодавця або відповідне рішення суду (за наявності);
- копії документа, що посвідчує особу, реєстраційного номера облікової карти платника податків або паспорта громадянина України;
- інформацію про роботодавця;
- копію примірника трудового договору або наказу (розпорядження) про прийняття на роботу;
- копію трудової книжки (за наявності).

Після цього центр зайнятості повідомляє про припинення дії трудового договору Пенсійному фонду та Податковій. Датою припинення трудового договору вважається день подання заяви.

Протягом трьох робочих днів ПФ має внести цю інформацію до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Центр зайнятості на прохання працівника може додати запис до трудової книжки про припинення трудового договору.

До цього тривалий час законодавство про працю містило колізію щодо можливості та порядку припинення дії трудового договору у випадку смерті роботодавця-фізособи або набрання законної сили судововим рішенням про визнання такої особи безвісно відсутньою чи про оголошення її померлою.

Єдиними способом юридичного оформлення припинення таких відносин було звернення до суду із заявою про встановлення юридичного факту припинення трудових відносин із роботодавцем. Однак 19 липня цього року набув чинності закон, що передбачає певну оптимізацію трудових відносин, яким відповідну статтю Кодексу законів про працю було доповнено пунктом, який передбачив таку підставу припинення трудового договору.

Джерело фото: ua.depositphotos.com