Дерегуляція бізнесу: в Україні можуть скасувати майже половину ліцензій та дозволів

Дерегуляція бізнесу: в Україні можуть скасувати майже половину ліцензій та дозволів
Фото: https://www.facebook.com/yulia.svyrydenko

Міністерство економіки готове цього року скасувати 47% ліцензій і дозволів, що регулюють господарську діяльність.

Про це повідомила перший віцепрем’єр-міністр - міністр економіки України Юлія Свириденко

"Ми продовжимо скасовувати архаїчні і застарілі ліцензії, дозволи та інші інструменти регулювання, а також цифровізувати та спрощувати ті інструменти, які справді потрібні для публічних політик, - зазначила Свириденко.

За її словами, Міністерство економіки готове цього року скасувати 47% ліцензій і дозволів. Відповідні домовленості були досягнуті під час першого засідання міжвідомчої робочої групи з питань прискореного перегляду інструментів державного регулювання господарської діяльності.

Зокрема, пропонується скасувати:

  • дозвіл на реекспорт товарів, що походять з інших країн; 
  • погодження для видачі ліцензій на здійснення експортних операцій з нафтою сирою українського походження та газу природного у газоподібному стані українського походження за зовнішньоекономічними контрактами (договорами);
  • індивідуальні (разові ліцензії) в сфері експорту-імпорту та ін.

В подальшому робоча група опрацює інструменти регулювання, що належать до сфери компетенції інших органів влади. 

Також планується розглянути регуляторні інструменти в сфері захисту довкілля та природних ресурсів.

"Вільне регуляторне середовище — надзвичайно важливий чинник економічного зростання. Україна поставила за мету за десять років зробити стрибок від перехідної економіки до економіки, що розвивається. І дерегуляція – один з кроків до цієї мети", - підкреслила Свириденко.

Як повідомлялося раніше, Кабінет міністрів створив міжвідомчу робочу групу з питань прискореного перегляду інструментів державного регулювання господарської діяльності. 

Передбачається, що основними завданнями робочої групи будуть координація дій державних органів в частині зменшення та оптимізації інструментів регулювання бізнесу та удосконалення нормативної бази в частині переведення в електронну форму інструментів держрегулювання.

Наразі  у сфері держрегулювання економіки існують більше 1 тисячі інструментів регулювання, зокрема 528 дозволів, 224 ліцензій, 157 погоджень, 145 висновків, 121 свідоцтво, 55 декларацій, 42 повідомлення та 23 посвідчення.