В Україні за рік на 85% впало виробництво в металургійній галузі

В Україні за рік на 85% впало виробництво в металургійній галузі

За підсумками 2022 року обсяги виробництва в металургійній галузі України скоротилися на 85% в порівнянні з показником 2021-го. Експерти оцінюють, що галузь наразі — у глибокій кризі і не здатна покрити навіть перемінні витрати.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Про це повідомив президент "Укрметалургпрому" Олександр Каленков під час дискусійної панелі.

"Металургійний комплекс найбільше постраждав від російської агресії … проблеми почались ще у 2014 році, коли ми втратили підприємства у Донецьку та Алчевську. У лютому удар був найсильнішим, тому що більшість металургійних підприємств розташовані недалеко від ліній зіткнення. І підприємства, керуючись питанням безпеки людей, почали скорочувати виробництво", — резюмував Каленков.

Окрім руйнувань, додатковою проблемою для галузі стали труднощі з логістикою. Через блокування портів виробникам довелося перебудовувати логістичні маршрути, як наслідок — витратити збільшилися в 4-5 разів. В цей час на світових ринках падають ціни на металургію, що також вдарило по українській галузі.

"За результатами 2022 року, згідно зі статистикою, металургійна галузь демонструє падіння на 70%. Але насправді падіння більше… у грудні обсяг виробництва складав всього 15%. Просто, коли ми рахуємо річні показники, ми включаємо січень і лютий 2022 року - місяці, коли війна ще не почалася, а кон’юнктура на світових ринках була краща", - додав Каленков.

Нагадаємо, через російську агресію металургія втратила два великі металургійні заводи ММК ім. Ілліча та "Азовсталь", котрі знаходилися у Маріуполі та були майже повністю знищені в ході боїв за місто. 

Гірничі підприємства, котрі видобувають залізну руду та знаходяться головним чином в центральній частині України також вимушені працювати зі зниженими потужностями через те, що не можуть вивозити продукцію морем.