- Категорія
- Енергетика
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Мінекономіки разом із партнерами запустять освітню ініціативу "Джерело енергії": в чому полягає
Міністерство економіки України 3 жовтня підписало меморандум про співробітництво з Фондом розвитку підприємництва, Фондом енергоефективності та Сенс Банком. Його мета - забезпечити український бізнес, громади та ОСББ доступом до знань про ефективне залучення фінансів для впровадження енергоефективних рішень.
Про це повідомляє Мінекономіки.
Зазначається, що підписання відбулось у межах запуску освітнього проєкту з енергоефективності "Джерело Енергії".
За словами очільниці Мінекономіки, енергонезалежність України є пріоритетом уряду, тому важливо підвищувати обізнаність малого і середнього бізнесу та громад у питаннях енергоефективності.
Мінекономіки влаштує серію навчань
Свириденко розповіла, що на першому етапі проєкту Мінекономіки разом з партнерами організує серію навчань для ЖБК, ОСББ, малого та середнього бізнесу. Воно стане, по суті, дорожньою картою про те, як подаватися на державні і банківські програми підтримки енергетики.
"Банки вже оформили бізнесу кредитні лінії на енергообладнання на суму понад 2 млрд гривень, з яких вибрані 1,7 млрд. Це дає змогу створити понад 100 мВт нових потужностей в енергетиці. Я переконана, що завдяки навчанню ця цифра лише зростатиме", — зазначила міністерка економіки.
У відомстві наголосили, що проєкт "Джерело енергії" націлений на навчання учасників заходів, які будуть організовані у регіонах, механізмам пільгового кредитування та програмам державної підтримки для енергоефективних проєктів і розвитку підприємництва.
В Мінекономіки також зауважили, що "Джерело енергії" має важливе значення для відбудови та економічного зміцнення України, адже завдяки таким ініціативам українці можуть зменшити енергетичні витрати та підвищити енергетичну незалежність.
В Україні посилять фінансування проєктів відбудови енергетики
Національний банк України ухвалив рішення, які посилять фінансування проєктів відбудови української енергетики. Зокрема йдеться про пільгові кредити та гранти на енергообладнання.
Раніше уряд оголосив про початок державної програми пільгового кредитування на закупівлю енергетичного обладнання як для громадян, так і для бізнесу.
Сума компенсації для установок потужністю до 10 кВт на одне домогосподарство складатиме 244 тисячі гривень. Максимальна сума кредиту буде становити 480 тисяч гривень терміном на 5 років.
Об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) можуть отримати компенсацію до 1 млн грн за встановлення сонячних електростанцій та до 2 млн грн за встановлення теплових насосів для опалення.