- Категорія
- Енергетика
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Турецька компанія побудує ВЕС у Житомирській області
Компанія з турецькими інвестиціями "Атлас Глобал Енерджі" планує побудувати в Житомирській області нові потужності вітрової енергетики.
Про це повідомив голова Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко.
За його словами, під час зустрічі з представниками турецької компанії «Атлас Глобал Енерджі» обговорювалися перспективи співпраці та реалізації проєкту на території області.
"Особливу увагу ми зараз приділяємо розвитку альтернативної та розподіленої енергетики. Для нас це не лише екологічний порядок денний, але й виклик воєнного часу. Адже саме така конфігурація енергосистеми є більш стійкою до ворожих ударів", - підкреслив очільник ОВА.
Підписуйтеся на YouTube-канал delo.uaВін зауважив, що у Житомирській області вже працюють потужні проєкти у сфері альтернативної енергетики: це сонячні електростанції, гідроелектростанції та біогазові установки, загальна встановлена потужність яких перевищує 240 МВт. Також близько 60% котелень області працюють на альтернативному паливі, що робить систему теплової генерації стійкішою та більш розосередженою.
"Логічним розвитком цього треку є будівництво вітрових електростанцій, і це відкриває нові можливості для співпраці. Саме тому проєкт вітрової електростанції є надзвичайно важливим і своєчасним", - зауважив Бунечко.
Бунечко нагадав, що ще до повномасштабного вторгнення Житомирська область була визнана міжнародним рейтингом Doing Business найкращим регіоном України для ведення бізнесу, а жоден з великих інвесторів не залишив Житомирщину під час війни.
"Житомирщина відкрита до інвестицій, і ми завжди підтримуємо бізнес, що допомагає нашій країні розвиватися. Подібні ініціативи є не просто внеском у розвиток альтернативної енергетики, але й символом міцної дружби між нашими країнами. Туреччина вже давно є надійним партнером України. Ми впевнені, що новий проєкт вітрової електростанції стане ще одним прикладом нашої плідної співпраці та відкриє нові перспективи для енергетичної незалежності", - наголосив Бунечко.
Згідно з даними Української вітроенергетичної асоціації (УВЕА), станом на початок 2024 року загальна встановлена потужність українських ВЕС становила 1,9 ГВт, з яких 71% розташовані на тимчасово окупованій території. У 2022-2024 рр. в експлуатацію було введено три нові ВЕС потужністю 238 МВт, зокрема - вітроелектростанцію в Миколаївській області.
Також на Львівщині вже пів року працює найбільша на заході України вітрова електростанція. Вона генерує 5% від всього споживання області і здатна повністю забезпечити енергією три міста завбільшки як Самбір.
А у серпні на Закарпатті у тестовому режимі запрацювала перша в регіоні вітрова електростанція потужністю 1,8 МВт.