- Категорія
- Енергетика
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Україна скоротила імпорт електроенергії у вересні: у яких країн купуємо
У вересні 2024 року Україна скоротила імпорт електроенергії на 7,5% у порівнянні з серпнем – до 438 тис. МВт-год. Головним постачальником стала Угорщина.
Про це повідомляє ExPro.
Зазначається, що поставки скоротились за усіма напрямами, окрім Польщі.
З Польщі загалом у вересні було поставлено 86,1 тис. МВт-год, що на 78% більше за обсяги серпня.
За даними видання, найбільшу частку у структурі імпорту електроенергії і надалі займає Угорщина (35%). Частка Словаччини становить 24,5%. З Молдови було імпортовано 16,5 тис. МВт-год, водночас, частина з цих обсягів – це реімпорт з Румунії.
У порівнянні з вереснем 2023 року, імпорт електроенергії протягом першого місяця осені цього року виріс в понад 18 разів.
Нагадаємо, у серпні Україна скоротила імпорт електроенергії на 43%, у порівнянні з липнем – до майже 474 тис. МВт-год.
За данимиExPro, пік імпорту електроенергії цьогоріч був у червні – понад 858 тис. МВт-год.
Скільки грошей Україна витратить на імпорт електроенергії
Через дефіцит генерації в енергосистемі внаслідок російських ракетних обстрілів Україна буде змушена витратити на імпорт електроенергії $800 мільйонів.
Раніше повідомлялося, що державний енерготрейдер АТ «Енергетична компанія України» (ЕКУ) у травні 2024 року імпортував найбільший обсяг електроенергії від початку комерційної діяльності компанії. Він на понад третину більше, аніж у квітні, і в понад 2 рази більше за березневий показник.
Наразі Україна веде переговори про максимізацію можливого імпорту електроенергії з країн Європейського Союзу, щоб компенсувати генеруючі потужності, знищені внаслідок російських атак.