Ощадбанк виставив на аукціон борги компанії Ахметова на 1,8 млрд грн

Ощадбанк виставив на аукціон борги компанії Ахметова на 1,8 млрд грн

Державний Ощадбанк виставив на онлайн-аукціон OpenMarket борги ТОВ "ЕСУ", 92,79% акцій якого належать "Укртелекому" (кінцевим бенефіціаром є Ринат Ахметов). 

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

  Про це 2 листопада повідомило держпідприємство СЕТАМ.  

Стартова ціна лота складає 1 814 691 011 грн без ПДВ. Борги, що виставили на аукціон, виникли у зв’язку з непогашенням облігацій, придбаних у АТ "Ощадбанк" за договором купівлі-продажу цінних паперів на підставі якого держбанк придбав 2 млн шт облігацій боржника.

"Проблемні активи (NPL) мають своїх покупців на ринку, з досвідом та вмінням оцінити всі можливі ризики. Тому такі пропозиції від банків-партнерів створюють нову цільову аудиторію на нашому аукціоні, завдяки чому можливість продати лот значно зростає", — прокоментував генеральний директор ДП "СЕТАМ" Олександр Мамро.

В СЕТАМ зазначають, що дебіторська заборгованість до бржника підтверджується виконавчими документами (наказами), виданими судами.

"Умови договору купівлі-продажу (відступлення) права вимоги боржника повинні передбачити, що перехід права вимоги до покупця здійснюється лише після здійснення повної оплати за нього", - додали в СЕТАМ.