- Категорія
- Промисловість
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
На заході України з’являться ще три індустріальних парки
Близько 4,5 тисяч нових робочих місць буде створено завдяки роботі трьох нових індустріальних парків у Волинській, Львівській та Івано-Франківській областях.
Про це повідомляє Міністерство економіки України.
Зазначається, що рішення про включення парків "Ковель Порто", "Добросин" та "Грін Лактік" до Реєстру індустріальних парків Уряд ухвалив на засіданні 5 липня 2024 року.
За словами заступника міністра економіки Віталія Кіндратіва, з початку року до реєстру включили вже 16 нових індустріальних парків - більше, ніж було за весь рік у 2023 чи у 2022 році. Тенденція свідчить про зростання інтересу бізнесу до роботи в рамках парків.
"А також, що влада на місцях розуміє, які додаткові можливості для економіки регіону створює робота парків. Розвиток індустріальних парків є складовою економічної політики "Зроблено в Україні", тож держава надаватиме всебічну підтримку цьому напрямку. Зокрема, цього року в держбюджеті на розвиток індустріальних парків закладено 1 мільярд гривень", - зазначив Кіндратів.
Що відомо про нові індустріальні парки
Індустріальний парк "Ковель Порто" працюватиме в місті Ковель. На площі 11,6 га розташуються підприємства переробної промисловості - виробництво готових металевих виробів, машин і устаткування, ремонт і монтаж машин і устаткування, тощо. Концепція парку передбачає створення 587 робочих місць та інвестиції, загальним обсягом майже 358 млн грн.
Індустріальний парк "Добросин" розташований у с. Добросин Львівського району Львівської області. На площі 27,3 га працюватимуть підприємства текстильної, фармацевтичної та харчової галузей, переробки та зберігання продукції сільського господарства, деревообробки, машинобудування та ін. Концепція парку передбачає створення до 3300 нових робочих місць.
Індустріальний парк "Грін Лактік" створено в місті Бурштин Івано-Франківської області. На площі 12 га працюватимуть підприємства харчової переробки. Зокрема, з виробництва борошна і круп, крохмалів і крохмальних продуктів, інших харчових продуктів та готових кормів для тварин. Концепція парку передбачає створення 600 робочих місць, інвестиції в обсязі 2,3 млрд грн в будівництво об'єктів, 3,1 млрд грн – у виробниче обладнання.
Ще одним рішенням Кабінет Міністрів виключив із Реєстру індустріальних парків парк "Павлоград". Підставою рішення став лист ініціатора створення парку – Дніпропетровської обладміністрації.
Таким чином, враховуючи сьогоднішні рішення, в Реєстр індустріальних парків включено 84 парки.
В Україні створили каталог індустріальних парків
Нещодавно в Україні презентували каталог індустріальних парків, який допоможе підприємствам знайти партнерів або місце з облаштованою інфраструктурою, де можна розмістити свої виробничі потужності, а також залучити нові інвестиції.
В каталозі індустріальних парків потенційний інвестор може знайти все необхідне для успішного вибору місця для свого бізнесу: від спеціалізації парків до місцевих стимулів для резидентів. Детальна інформація про розташування, площу, інфраструктуру та доступні послуги допоможе зрозуміти потенціал кожної локації.
Крім того, каталог містить дані про податкові та інвестиційні стимули, що дозволить максимально використати переваги, які надає кожен індустріальний парк.
Додамо, що індустріальні парки отримують підтримку уряду в тому випадку, коли місцева влада і керуючі компанії активно шукають інвесторів, будують промислові будівлі та комунікації, розвивають транспортну мережу. У випадку, якщо парк не працює, він виключається з реєстру і може повернутись до нього після вирішення всіх недоліків.