- Категорія
- Новини
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Акцизний податок на сигарети: з 1 квітня виробники мають застосувати новий коефіцієнт

З 1 квітня 2025 року до кінця року, при розрахунку мінімального акцизного податку на сигарети, виробники та імпортери мають застосовувати коефіцієнт 1,1.
Ми збираємо історії тих, хто зробив надскладне, але й найважливіше рішення в житті - стартувати власну справу. Хто розпочав з нуля і вже три роки будує бізнес. Хто повернувся з фронту і занурився в підприємництво. Хто обрав франшизу як старт і зумів розвинути успішну модель.
Спецпроєкт створено за підтримки Visa в Україні
Про це повідомляє Державна податкова служба.
Зазначається, що за результатами декларування платниками акцизу за 2024 рік частка загальної суми податкових зобов’язань з акцизного податку у середньозваженій роздрібній ціні сигарет становить 55,8 відсотка, тобто є меншою за 60 %.
Застосування коефіцієнта 1,1 розповсюджується на всіх виробників та імпортерів тютюнових виробів за кодами згідно з УКТ ЗЕД 2402 20 90 10 (сигарети без фільтру) та 2402 20 90 20 (сигарети з фільтром).
За даними ДПС, загальна сума акцизного податку на сигарети, що включає податок з роздрібної торгівлі, для всіх виробників та імпортерів, встановлена на рівні 2763,1 грн за 1 тисячу штук.
Частка загальної суми податкових зобов'язань з акцизного податку у середньозваженій роздрібній ціні продажу сигарет має становити 55,8%. При цьому середньозважена роздрібна ціна продажу сигарет (включаючи акцизний податок з роздрібної торгівлі підакцизними товарами) має становити в межах 4953,3 грн за 1 тисячу штук.
Надаємо, на сайті президента зареєстрована петиція, що закликає підписати закон №4115-IX щодо перегляду ставок акцизного податку на тютюнові вироби. Автор петиції зазначив, що підписання закону про підвищення акцизів не лише допоможе захистити здоров'я громадян, а й принесе мільярди гривень до бюджету, що є критично важливим під час повномасштабної війни з агресором.