НБУ курс:

USD

41,78

--0,04

EUR

48,84

--0,13

Готівковий курс:

USD

41,75

41,70

EUR

49,21

49,05

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

Без мит і квот на сталь та залізо. Європарламент підтримав продовження лібералізації торгівлі з Україною до 2028 року

Європарламент
Європарламент продовжив лібералізацію торгівлі для українського імпорту / ВР України

8 травня Європейський парламент проголосував за продовження дії торговельних преференцій для українського імпорту — скасування мит і квот на певні категорії товарів, такі як залізо та сталь. 

СПЕЦПРОЄКТ: ВЛАСНА СПРАВА

Ми збираємо історії тих, хто зробив надскладне, але й найважливіше рішення в житті - стартувати власну справу. Хто розпочав з нуля і  вже три роки будує бізнес. Хто повернувся з фронту і занурився в підприємництво. Хто обрав франшизу як старт і зумів розвинути успішну модель.

Спецпроєкт створено за підтримки Visa в Україні

Дізнайтесь більше

Про це йдеться на сайті Європарламенту.

Новий регламент передбачає подовження терміну дії цих заходів до червня 2028 року після остаточного узгодження з Радою ЄС.

Ініціатива є частиною пакету автономних торговельних заходів (ATM), запровадженого Євросоюзом 4 червня 2022 року у відповідь на повномасштабне вторгнення Росії в Україну. Відтоді цей механізм уже кілька разів подовжувався. Поточне продовження, схвалене Європарламентом, має на меті забезпечити Україні стабільні експортні надходження та підтримати економіку в умовах війни.

За проголосували 354 депутати, проти — 147, ще 53 утримались.

Євродепутатка Карін Карлсбро  наголосила на важливості української металургії як основи національної економіки та відзначила героїзм працівників галузі.

"Сталевий металургійний комплекс України є основою української економіки. Він продовжує показувати результати, попри те, що багато робітників покинули сталеливарні заводи, щоб воювати на передовій, а заводи зазнають серйозних атак з боку Росії. Поглиблення торговельних відносин між ЄС та Україною — це не питання благодійності, а взаємовигідний обмін, який зміцнює обидві сторони", - сказала вона.

Зазначається, Єврокомісія також працює над довгостроковим механізмом, який дозволить зберегти економічну визначеність і стабільність у торговельних відносинах між Україною та ЄС у майбутньому.

Нагадаємо, що постанову про зупинення дії імпортного мита для української продукції ЄС ухвалив 24 травня 2022 року. Рішення Ради ЄС призупинило тарифи на український імпорт, встановлені угодою про асоціацію України та ЄС.  У червні 2023-го і червні 2024 року ЄС продовжував дію угоди на рік. Зараз безмитна торгівля діє до 5 червня.