НБУ курс:

USD

41,28

+0,10

EUR

45,55

+0,52

Готівковий курс:

USD

41,30

41,17

EUR

46,14

45,86

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

Лише 1% українських тестувальників заробляють понад $6900: як змінилися зарплати за пів року

Лише 1% українських тестувальників заробляють понад $6900: як змінилися зарплати за пів року
10% тестувальників заробляють більше ніж $4100.

У 2024 році зарплати спеціалістів з Automation QA знизилися, тоді як зарплати досвідчених General QA та Team Lead в Manual QA дещо зросли. Лише 1% тестувальників отримують понад $6900.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Про це свідчать дані за результатами опитування, проведеного DOU.

Медіанні зарплати

Зарплати фахівців з Automation QA всіх рівнів, окрім Junior, знизилися за останні пів року. Це зниження спостерігається як у першому квартилі (найменш оплачуваних спеціалістів), так і в третьому квартилі (найбільш оплачуваних).

У General QA, навпаки, зарплати досвідчених тестувальників, від Middle до Team Lead, показують зростання. В цілому, зарплати в General QA мають тенденцію до зростання у всіх квартилях.

Зарплати Junior та Middle Manual QA залишилися без змін. У Senior тестувальників зарплата дещо знизилася на $100, а у Team Lead продовжується зростання (+$225). Зростання зарплат у Manual QA торкнулося першого і третього квартилів рівня Senior та Team Lead. У менш досвідчених фахівців перший і третій квартилі залишилися без змін.

За результатами опитування, 10% тестувальників заробляють більше ніж $4100, а лише 1% — понад $6900.

За досвідом роботи

Зарплати Automation QA всіх рівнів, окрім початківців, знизилися, а у Manual QA з досвідом понад 10 років зросли на $250.

Зарплати General QA з досвідом 1-2 роки стали вищими, ніж у AQA з аналогічним досвідом, проте у більш досвідчених фахівців AQA все ще випереджає General QA на 15%.

Зарплати AQA з досвідом понад рік перевищують зарплати Manual QA на 40%. У початківців зарплати майже рівні.

За мовами програмування

Зарплати тестувальників, які працюють з Java, C# / .NET та TypeScript, вищі, ніж у тих, хто використовує JavaScript та Python. Це пов'язано з тим, що JavaScript і Python частіше використовують Junior та Middle спеціалісти, тоді як Java, C# / .NET та TypeScript популярні серед досвідчених тестувальників.

Популярність мов також впливає на медіанні зарплати. JavaScript поширена серед Manual та General QA, що знижує її медіанну зарплату, в той час як Java, C# / .NET та TypeScript використовують більше AQA, де зарплати вищі.

Медіанна зарплата тестувальників, які використовують TypeScript, знизилася на $300 за пів року та на $650 за рік через зростання популярності цієї мови серед Manual QA, де зарплати нижчі.

За мовами програмування, спеціалізаціями

Вибір мови програмування має незначний вплив на медіанні зарплати тестувальників, і в межах однієї спеціалізації та тайтлу відмінності між мовами програмування зазвичай невеликі.

Виняток — Automation QA, які використовують TypeScript, їх зарплати дещо вищі порівняно з іншими мовами.

Для досвідчених Manual QA використання мов програмування позитивно впливає на зарплату: Senior, які використовують мови програмування, заробляють $3000, проти $2870 у тих, хто не використовує. У лідів і вище зарплати складають $3400 і $3200 відповідно.

Професійні сертифікації та медіанні зарплати

Тестувальники з професійними сертифікаціями мають вищі медіанні зарплати.

Найбільший вплив сертифікації мають на медіанні зарплати Junior Manual QA. Ті, хто їх має, у середньому отримують на 38% вищу зарплату, ніж ті, хто не має.

На зарплати більш досвідчених фахівців сертифікації теж впливають, проте не так суттєво. Найчастіше різниця в зарплатах становить близько 10%.

За типами компаній

Зменшується різниця в зарплатах тестувальників між продуктовими та сервісними компаніями. Раніше зарплати в продуктових компаніях були вищі, але зараз це стосується лише AQA. Junior та Middle Manual QA отримують майже однаково в обох типах компаній. Зарплати сеньйорів залишаються вищими в продуктових компаніях, а лідів — у сервісних.

Зниження зарплат у Automation QA спостерігається як у сервісних, так і в продуктових компаніях. У продуктових компаніях зарплати Junior та Middle AQA знизилися на $100, а у сервісних — на $150.

Зарплати General QA в цих компаніях зросли: на $150 у Middle General QA в продуктових компаніях та на $250 у сервісних.

У Manual QA спостерігаються незначні зміни, за винятком Team Lead, у яких зарплати зросли на $400 у сервісних компаніях, на $300 у продуктових та на $250 в аутстафінгових.

У стартапах зростає частка джуніорів (24% проти 17% пів року тому), а кількість лідів і старших спеціалістів зменшується (10% проти 23%). Це схоже на тенденції серед розробників в стартапах.

За містами

Найвищі медіанні зарплати тестувальників спостерігаються в Києві ($2200), Одесі ($2125) та Дніпрі ($2100), завдяки високій частці фахівців рівня Senior+ та нижчій частці початківців.

Медіанна зарплата у Львові дещо нижча ($2025) через більшу кількість джуніорів та інтернів.

У Харкові медіанна зарплата становить $1675, що нижче за інші великі ІТ-міста, через меншу частку сеньйорів (19% проти 28% у інших містах).

Висока медіанна зарплата також зафіксована в Рівному ($2100), але через малу кількість анкет (20) ці результати слід сприймати з обережністю.

Медіанні зарплати та знання англійської

Частка тестувальників з хорошим знанням англійської зростає. Краще знання англійської позитивно впливає на зарплати Middle-тестувальників.

У сеньйорів та джунів зв'язок між рівнем англійської та зарплатами менш виражений.

Джуни з рівнем англійської Advanced можуть претендувати на вищу зарплату, тоді як у тих, хто має нижчий рівень, зарплата не залежить від мови.

Зарплати чоловіків та жінок

Зарплати тестувальників у Manual QA на 8% вищі за зарплати тестувальниць, найбільша різниця у фахівців з досвідом до 5 років. У тестувальників з досвідом 6-9 років різниці немає, а у жінок з досвідом понад 10 років медіанна зарплата вища за чоловіків ($3500 проти $3150).

У AQA жінки з досвідом до 5 років мають трохи нижчі зарплати, ніж чоловіки, але серед досвідченіших спеціалістів різниці немає. За останні пів року зарплати як тестувальників, так і тестувальниць в AQA знизилися.

У General QA різниці в зарплатах між чоловіками та жінками немає.

Раніше повідомлялось, що за останні 10 років частка новачків в ІТ-галузі суттєво зменшилася, і нині серед українських розробників їх лише 14%. Попри це, молоді фахівці продовжують намагатися увійти в галузь.