- Категорія
- Новини
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
МВФ перевіряє керівництво Нацкомісії з цінних паперів: терміни аудиту подовжено до серпня

Міжнародний валютний фонд продовжив перевірку голови та членів Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України (НКЦПФР) до кінця серпня 2025 року. Спершу її планували завершити до кінця червня, однак процес затягнувся через складнощі із закупівлями.
Ми збираємо історії тих, хто зробив надскладне, але й найважливіше рішення в житті - стартувати власну справу. Хто розпочав з нуля і вже три роки будує бізнес. Хто повернувся з фронту і занурився в підприємництво. Хто обрав франшизу як старт і зумів розвинути успішну модель.
Спецпроєкт створено за підтримки Visa в Україні
Про це інформує Delo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".
Аудит відбувається відповідно до оновленого кодексу етики, розробленого за підтримки Світового банку і в межах впровадження стандартів IOSCO. Новий документ містить чіткіші вимоги до врегулювання конфлікту інтересів.
Як зазначено в оприлюдненому звіті МВФ за підсумками восьмого перегляду програми EFF, комісія продовжує впроваджувати заходи для посилення контролю за рухом капіталу.
Зокрема, у червні вона ухвалила рішення, що операції з позабіржовими валютними облігаціями, які здійснюють небанківські установи, мають проходити через Розрахунковий центр.
Водночас МВФ вказує на серйозні виклики в роботі регулятора: дефіцит персоналу після звільнення третини досвідчених працівників, проблеми з наймом через рівень оплати праці та велике навантаження, пов’язане з реформами інфраструктури фінансового ринку.
Для вирішення цих питань МВФ очікує, що НКЦПФР спільно з Національним банком до кінця жовтня 2025 року представить погоджений з міжнародними партнерами пріоритетний план реформ фінансової інфраструктури.
Документ має включати перелік кроків, які дозволять залучати приватний капітал і стимулювати розвиток ринку нових фінансових інструментів — таких як сек’юритизація, синдиковані кредити, факторинг і лізинг.
До кінця серпня 2025 року комісія має затвердити оновлений портфель державних інвестпроєктів, а до березня 2026 року підготувати законодавчі ініціативи щодо приведення облігацій та сек’юритизації до міжнародних стандартів.
Нагадаємо, в кінці лютого НКЦПФР оновила свій Кодекс етики в рамках вимог МВФ. Окрім цього, НКЦПФР ухвалила рішення про заборону виведення цінних паперів іноземних емітентів з депозитарного обліку на період воєнного стану. Це рішення набуло чинності з 1 січня 2025 року і відповідає вимогам меморандуму з МВФ, погодженому з Національним банком України.