НБУ курс:

USD

41,78

--0,04

EUR

48,84

--0,13

Готівковий курс:

USD

41,70

41,63

EUR

49,25

49,05

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

Наземний робот "Спайдер" допущено до експлуатації у ЗСУ: що може робити

робот "Спайдер"
Міноборони допустило до експлуатації наземний робот Спайдер / Міноборони

Міністерство оборони України офіційно допустило до експлуатації наземний роботизований комплекс "Спайдер". Він уже отримав кодифікацію і найближчим часом надійде до підрозділів Збройних сил.

СПЕЦПРОЄКТ: НАЙКРАЩІ РОБОТОДАВЦІ 2025

Пропонуємо вам 100 найкращих роботодавців України, 35 найсильніших HRD країни, топ компаній з найбільшими інвестиціями в освіту, кейси українських і міжнародних компаній у побудові сильного бренду роботодавця під час війни та аналітичний погляд на тренди і процеси на ринку праці …

Дізнайтесь більше

Про це повідомляє Міністерство оборони.

Розробкою "Спайдера" займалися українські інженери, які врахували досвід реальних бойових дій. Платформа має кілька модифікацій, орієнтованих на різні завдання — від логістики до інженерного забезпечення. Зокрема, робот здатен перевозити до 100 кг вантажу при власній вазі трохи більш ніж 50 кг.

Окрему увагу розробники приділили мобільності та керованості: платформа має чотири електродвигуни, відзначається високою маневреністю, може рухатися у складних умовах — на схилах, у тісних просторах і навіть під дією ворожих засобів радіоелектронної боротьби.

"Спайдер" не потребує складного керування, а одного заряду акумулятора вистачає на кілька годин безперервної роботи.

Ще однією перевагою комплексу є компактність: у кузов стандартного військового пікапа поміщається одразу два таких роботи. Крім того, оновлена система дистанційного керування дозволяє працювати на більшій відстані — це стало можливим завдяки побажанням самих військових, які допомагали з удосконаленням платформи.

Міністерство оборони України у 2024 році допустило до експлуатації понад 330 зразків безпілотних систем українського виробництва, що у 4.4 рази більше ніж у попередньому році, коли було допущено 75 зразків.