НБУ курс:

USD

41,32

--0,06

EUR

44,63

+0,03

Готівковий курс:

USD

41,25

41,10

EUR

45,65

45,30

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

Росія атакувала Одеський порт: є поранені, пошкоджено два цивільних судна

Одеський порт
Росіяни атакували Одеський порт. Фото: ДП "Одеський порт"

В суботу, 1 березня, Росія завдала ракетного удару по портовій інфраструктурі Одеси, поранивши двох цивільних працівників. 
 

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомляє пресслужба Міністерства розвитку громад та територій України.

Внаслідок атаки пошкоджено два цивільних судна: суховантаж Super Sarkas під прапором Сьєрра-Леоне, завантажений понад 21 тисячею тонн кукурудзи та сої для експорту. Також постраждав контейнеровоз Levante F швейцарської компанії MSC під прапором Панами. Після удару на ньому виникла пожежа.

Загалом, це вже 29-те цивільне судно, що зазнало ушкоджень внаслідок російських атак.

"Попри ворожі обстріли, український морський продовольчий коридор працює. Вже оброблено 106 мільйонів тонн вантажів, з яких майже 70 мільйонів тонн – зерно. Це 4 тисячі суден, що доставили нашу агропродукцію до країн Африки, Азії та Європи", – зазначив Віце-премʼєр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба.

Росія масовано атакує порти Одеси

Восени минулого року Росія відновила регулярні ракетні удари по портовій інфраструктурі Одеси. Крім небезпеки життю і здоров'ю цивільних, такі атаки створюють загрозу для зернового коридору, попереджає українська влада.

Зупинка судноплавства у Чорному морі та, як наслідок, експорту зерна, створює проблеми не лише для України. Перебої в роботі зернового коридору можуть викликати складнощі з продовольством у чутливих регіонах світу.

За перші три місяці 2024 року з 17 млн тонн агроекспорту близько 12 млн тонн вивезли через порти великої Одеси, ще майже 3 млн тонн - Дунаєм і всього 2 млн - наземним транспортом, здебільшого залізницею, через сусідні країни ЄС.

Учасники ринку кажуть, що в морському коридорі приваблює вартість. Конкретних цифр здебільшого уникають, але зазначають, що вони на порядок відрізняються від вартості транспортування вантажів суходолом, і навіть маршрутом через Дунай.

Експерти вказують, що якщо удари по портах Одеси будуть продовжуватись і будуть страждати іноземні судна, то кількість охочих працювати через зерновий коридор може зменшитись. Хоча поки що влада про такі тенденції не повідомляє.

Нагадаємо, у ніч проти 19 лютого росіяни масовано атакували Одесу, постраждав енергетичний об'єкт ДТЕК через що майже 160 тисяч людей залишилися без світла та опалення. Ситуація із теплопостачанням в місті критична. Аби запобігти аваріям у системі, комунальники змушені зливати воду з труб. Також значних пошкоджень зазнали лікарні, поліклініки та соціальна інфраструктура міста.