- Категорія
- Новини
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
З ринку йде страхова компанія, що надавала послуги майже 23 роки: про кого мова
![Страховик зобов'язаний подати до НБУ заяву про анулювання ліцензії. Фото: пресслужба НБУ, З ринку йде страхова компанія, що надавала послуги майже 23 роки: про кого мова](https://delo.ua/static/content/thumbs/375x243/e/cc/xb7jpx---c17x11x50px50p-c17x11x50px50p--09c03dcfabd4dadd60f9280cf004ecce.webp)
Національний банк України надав дозвіл приватному акціонерному товариству "Українська аграрно-страхова компанія" (УАСК) на вихід з ринку шляхом виконання страхового портфеля та погодив план виходу з ринку.
Про це інформує пресслужба НБУ.
Що відомо
Таке рішення Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив 14 січня 2025 року.
Після завершення процедури виходу з ринку шляхом виконання страхового портфеля страховик зобов'язаний подати до НБУ заяву про анулювання ліцензії на здійснення страхової діяльності.
Рішення про вихід з ринку та затвердження плану виходу з ринку компанії УАСК шляхом виконання страхового портфеля були ухвалені на загальних зборах акціонерів зазначеної компанії.
Про страховика
Згідно з аналітичною системою YouControl, юридична особа ПРАТ "УАСК" була зареєстрована у березні 2002 року. Таким чином, компанія надавала послуги майже 23 роки.
Основний вид діяльності - інші види страхування, крім страхування життя.
Відповідно до звітності за 9 місяців 2024 року, страховий портфель компанії УАСК формувався в основному за рахунок транспортних видів КАСКО та майнових видів страхування.
Обсяг страхових премій компанії в зазначеному періоді становив 9 тис. 643 грн, технічні/страхові резерви складали– 9 тис. 855 грн, страхові виплати – 4 тис. 528 грн.
Частка ринку за страховими преміями та технічними резервами склала 0,0001%.
Нагадаємо, Нацбанк оновив вимоги до забезпечення платоспроможності та інвестиційної діяльності страховиків. Зміни впроваджено відповідно до нового Закону “Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів” та для врегулювання актуальних питань, які виникли в умовах воєнного стану.
Додамо, Національний банк покращив вимоги до страховиків, які займаються страхуванням агропродукції з державною підтримкою, аби сприяти розвитку цього напрямку підтримки агровиробників.