НБУ курс:

USD

41,17

+0,09

EUR

45,03

--0,03

Готівковий курс:

USD

41,28

41,15

EUR

46,00

45,70

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

У лютому Міноборони кодифікувало понад 100 нових зразків зброї і техніки

У лютому Міноборони кодифікувало понад 100 нових зразків зброї і техніки
Фото: Міноборони

Протягом лютого 2025 року Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони понад 100 нових зразків озброєння та військової техніки, з яких понад 90% – вітчизняного виробництва.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомляє Міноборони.

Для порівняння, у лютому минулого року цей показник становив близько 60 одиниць, і лише третина з них була виготовлена в Україні.

Серед нових зразків, що пройшли кодифікацію, є безпілотні авіаційні комплекси, боєприпаси до них, системи радіоелектронної боротьби, засоби радіаційного, хімічного та біологічного захисту, автотехніка та авіаційне обладнання.

З початку року у Силах оборони вже прийняли на озброєння понад 10 нових безпілотних авіаційних комплексів з оптоволоконним каналом управління.

"Ми мусимо виграти технологічну гонку у ворога. Українські безпілотники, системи РЕБ, розвідки, засоби ураження мають переважати за своїми ТТХ ворожі зразки. Арифметика війни в нашому випадку це про підвищення летальності та ефективності використання засобів", – зазначив заступник міністра оборони Валерій Чуркін.

За його словами, сучасні зразки озброєння швидко змінюють хід бойових дій. Повітряні дрони виконують розвідку, забезпечують контроль поля бою та самі є засобами ураження, а безпілотники вартістю 500 доларів знищують ворожу техніку, яка коштує в десятки або навіть сотні разів більше.

Проте, для ефективної боротьби з потужнішим противником Україна має домінувати у впровадженні новітніх військових технологій.

"Українські безпілотники, системи РЕБ та засоби ураження повинні переважати ворожі аналоги. Для нас головне – підвищення летальності та ефективності застосування озброєння", – додав він.

Додамо, у січні 2025 року Міністерство оборони України допустило до експлуатації у Силах оборони близько 130 нових зразків озброєння та військової техніки. Із них приблизно 100 вироблені українськими підприємствами.