НБУ курс:

USD

41,49

--0,08

EUR

44,75

--0,08

Готівковий курс:

USD

41,50

41,42

EUR

45,20

45,00

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

У лютому перевезення зерна залізницею через кордон скоротилося

У лютому перевезення зерна залізницею через кордон скоротилося
Зниження обсягів перевезень може бути пов'язане з обмеженнями на експорт української продукції

У лютому середньодобовий обсяг передачі зернових вантажів через залізничні прикордонні переходи України знизився порівняно з попереднім місяцем.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Про це йшлося під час онлайн-наради представників АТ "Укрзалізниця" з учасниками аграрного ринку 20 лютого, повідомляє Rail.insider.

За офіційними даними, найбільше зниження обсягів перевезень зерна зафіксовано на українсько-румунському, українсько-польському та українсько-угорському кордонах.

Середньодобова кількість вагонів із зерном, що прямують до Румунії, впала до 4,5 одиниці. Це на 3,8 вагона менше, ніж у січні, тобто скорочення склало 46%.

Обсяг передачі зернових вантажів до Польщі також суттєво зменшився. Якщо у січні щодоби до Польщі відправляли в середньому 39,1 вагона, то у лютому цей показник скоротився на 8,8 одиниці (або 23%) і зараз становить 30,3 вагона на добу.

Значне зниження перевезень зернових відбулося й на угорському напрямку. У лютому щодоби в середньому передається 29 вагонів, що на 7,5 одиниці (або 21%) менше, ніж у січні.

На відміну від інших країн, обсяг передачі зернових вантажів через залізничні прикордонні переходи зі Словаччиною навпаки зріс. У лютому щодоби в середньому передавалося 35 вагонів, що на 11,5 одиниці (або 48,5%) більше, ніж у січні.

В цілому через всі залізничні прикордонні переходи щодоби передається 173 вагони із зерном і шротами. Це на 11 одиниць менше, ніж у січні.

Раніше повідомлялося, що у лютому зменшився обсяг передачі зернових вантажів залізницею до Польщі, Румунії та Угорщини. Зниження обсягів перевезень може бути пов'язане з обмеженнями на експорт української аграрної продукції, зміною логістичних маршрутів, а також загальною ситуацією на ринку.

Додамо, що за 11 місяців 2024 року обсяг перевезень зерна через залізничні переходи між Україною та Угорщиною скоротився більш ніж удвічі, зменшившись на 57%. Загальний обсяг вантажів, переданих через ці стики, також значно знизився.