НБУ курс:

USD

41,82

+0,05

EUR

48,98

+0,13

Готівковий курс:

USD

41,72

41,65

EUR

49,25

49,05

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

Уряд розширив перелік товарів з обов’язковою локалізацією: під вимогу потрапили ще 25 видів

товари
Уряд розширив перелік товарів з обов’язковою локалізацією / Depositphotos

Кабінет міністрів України розширив перелік товарів, під час публічних закупівель яких обов’язковою є вимога мінімального рівня локалізації. Йдеться про додаткові 25 видів продукції переробної промисловості, які тепер підпадають під дію закону "Про публічні закупівлі".

СПЕЦПРОЄКТ: НАЙКРАЩІ РОБОТОДАВЦІ 2025

Пропонуємо вам 100 найкращих роботодавців України, 35 найсильніших HRD країни, топ компаній з найбільшими інвестиціями в освіту, кейси українських і міжнародних компаній у побудові сильного бренду роботодавця під час війни та аналітичний погляд на тренди і процеси на ринку праці …

Дізнайтесь більше

Про це інформує Delo.ua з посиланням на Мінекономіки.

Зокрема, локалізація поширюватиметься на товари в таких категоріях, як:

  • машинобудування (трактори, ліфти тощо);
  • легка промисловість (військова форма, спецодяг);
  • електротехнічна продукція (освітлювальні прилади, світлофори, кабелі);
  • металоконструкції та труби великого діаметру.

Вже з 2025 року українська складова в таких товарах має становити щонайменше 25%, у 2026 — 30%, із подальшим щорічним зростанням на 5% до досягнення рівня 40%.

Як наголосила міністр економіки Юлія Свириденко, таке рішення спрямоване на захист вітчизняного виробника в умовах високої частки імпорту в закупівлях. До повномасштабної війни ця частка сягала 38%, тоді як у світі вона в середньому не перевищує 10%.

Це перше розширення списку з моменту впровадження політики локалізації. До цього вимога стосувалась 103 товарів, серед яких — залізнична та комунальна техніка, міський транспорт і енергетичне обладнання. Вимога діятиме при вартості закупівель від 200 тисяч гривень.

Водночас вона не поширюється на товари, вироблені в державах-учасницях GPA (Угода СОТ про публічні закупівлі), зокрема в країнах ЄС, США, Великій Британії, Японії та Південній Кореї.

Розширення переліку — частина ширшої політики підтримки українського виробництва "Зроблено в Україні", ініційованої Президентом України. Серед її ключових напрямів — розвиток промисловості, збільшення несировинного експорту, індустріальні парки, програми підтримки переробки, компенсації вартості техніки, пільгові кредити, страхування воєнних ризиків тощо.

Нагадаємо, у березні Данило Гетманцев наголосив на необхідності змін у програмі "Зроблено в Україні" для швидшого відновлення економіки