НБУ курс:

USD

41,48

--0,01

EUR

44,75

+0,00

Готівковий курс:

USD

41,43

41,33

EUR

45,13

44,95

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

Зарплати українських IT-менеджерів: хто з фахівців отримує 6 тис. доларів

Зарплати українських IT-менеджерів: хто з фахівців отримує 6 тис. доларів
Engineering Managers залишаються фахівцями з найвищими зарплатами.

Серед українських IT-менеджерів найвищі зарплати пропонує компанія Engineering Managers, де медіана доходу становить $6000. Проте протягом року спостерігається тенденція зниження: за останні півроку зарплата впала на $100, а за рік – на $500.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Про це свідчать результати опитування DOU.

Медіанні зарплати

Engineering Managers зберігають статус спеціалістів з найвищими доходами, адже їхня медіана зарплати складає $6000. Проте за останній рік цей показник знизився: на $100 за останні шість місяців та на $500 за повний рік.

У той же час медіана доходів для Chief Product Officer трохи менша і складає $5500.

Далі — спеціалісти високого рівня в Product Management: Head of Product ($4750), Product Owner ($4400), Team Lead Product Manager ($4400) і Senior Product Manager ($4250). Схожі медіани у Delivery Manager ($4500) і Program Manager ($4200).


Зарплати проектних менеджерів, як правило, трохи нижчі, ніж у продуктових менеджерів. Наприклад, медіанна зарплата Senior Project Manager складає $3600, у порівнянні з $4250 у Senior Product Manager. Аналогічно, Middle Project Manager отримує $2193 проти $2930 у Middle Product Manager, а Junior Project Manager — $1000 проти $1478 у Junior Product Manager.

Особливо варто відзначити Technical Project Manager, чия медіанна зарплата становить $4000. Проте розкид зарплат у цій спеціалізації досить високий, тому доходи можуть суттєво варіюватися в залежності від рівня кваліфікації та досвіду фахівця.

Динаміка зарплат

За останній рік медіанна зарплата Engineering Manager знизилася на $500 (8%), а Program Managers отримують на $800 (16%) менше, тепер досягаючи $4200. У той же час за останні півроку медіанна зарплата Delivery Managers зросла на $200 (5%) і становить $4500, що відповідає рівню на початку повномасштабного вторгнення.

У той же час за останні півроку медіанна зарплата Delivery Managers зросла на $200 (5%) і становить $4500, що відповідає рівню на початку повномасштабного вторгнення.

За останні півроку медіанна зарплата Middle Project Managers зросла на 10% (на $200) і досягла $2193, тоді як рівні зарплат Senior та Junior Project Managers майже не змінилися.

У продуктовій сфері найбільші зміни спостерігаються у Product Owners та Senior Product Managers: медіанна зарплата Product Owners уже другий рік зростає і за останнє півріччя піднялася на $250 (6%), досягнувши $4400, а у Senior Product Managers вона знизилася на $125 за півроку (-3%) і на $725 за рік (-15%).

Зарплати Middle Product Managers відновилися після літнього падіння – підвищилися на $430 до $2930, у той час як Junior Product Managers залишилися на тому ж рівні.

За тайтлами

Джуніори можуть розраховувати на $1000 у проджект-менеджменті та на $1428 у продуктовому. Різниця в медіанних зарплатах становить 43%.

У більш досвідчених спеціалістів різниця в зарплатах є, проте менша. У Middle вона становить 35%, у Senior — 14%.

Керівники напрямів (Head of Product, Head of Delivery тощо) можуть розраховувати на зарплату $5000. Спеціалісти рівня Director/VP/Chief — на $5700.

За досвідом

На початку кар’єри зарплати зростають швидко: спеціалісти з досвідом до 6 років отримують підвищення на 30% на рік, а згодом – лише на 5% на рік.

Product Managers стабільно збільшують свої доходи, а Project Managers після 9 років зростають повільніше.

Загалом Product Managers отримують більше: різниця найменша (9%) для спеціалістів з досвідом 6–9 років і найбільша (29%) для тих, хто працює понад 10 років.

За типом компанії

59% менеджерів працюють у продуктових компаніях, 31% — у сервісних, 4% — в аутстафінгових і 3% — у стартапах. 90% Product Managers працюють у продуктових компаніях або стартапах. Project Managers працюють як у сервісних (49%), так і в продуктових (39%) компаніях.

Продуктові компанії більше за сервісні платять Project Managers, які тільки починають кар’єру. Медіанні зарплати досвідчених фахівців, які працюють понад п’ять років, дещо вищі в сервісних компаніях.

У продуктових компаніях Product Managers отримують вищі зарплати, ніж Project Managers з таким самим досвідом.

За розміром компанії

Великі компанії (1000+ співробітників) переважно наймають досвідчених менеджерів (середній досвід – 8,4 роки в ІТ) з дещо вищими зарплатами, ніж у середньому по ринку.

Компанії від 200 до 1000 співробітників також пропонують вищі зарплати, але працюють як з досвідченими фахівцями, так і з початківцями.

Найменш досвідчені менеджери (менше 7 років досвіду) найчастіше працюють у компаніях від 10 до 200 співробітників, де зарплати найнижчі.

У маленьких компаніях (до 10 співробітників) зазвичай наймають досвідчених Product Managers (більше 7 років досвіду) та початківців Project Managers (близько 3 років досвіду), при цьому зарплати залишаються на рівні або трохи нижчими за середні по ринку.

За рівнем англійської

Менеджери, які володіють англійською на вищому рівні, отримують більші зарплати. Фахівці з рівнем Advanced можуть розраховувати на дохід на $400-600 вище, ніж ті, хто знає англійську на рівні Intermediate.

За містами

Найвищі середні зарплати менеджерів спостерігаються у Львові, Дніпрі та Києві.

Менеджери з досвідом 6-9 років у Львові отримують дещо більші медіанні зарплати, ніж їхні колеги у Києві.

У Дніпрі високий рівень медіанної зарплати пояснюється великою часткою досвідчених менеджерів (78% з них працюють понад п’ять років), а не просто підвищеними окладами.

В Одесі та Харкові частка менеджерів з досвідом менше шести років більша, ніж у Києві та Львові, що позначилося на рівнях медіанних зарплат у цих містах.

Нагадаємо, у 2024 році частка нових спеціалістів в українському IT зменшилася до рекордно низьких 24%, що є найнижчим показником за останні десять років. Окрім того, кількість айтівців, які планують емігрувати, зросла до 15%.

Додамо, останні 10 років частка новачків в ІТ-галузі суттєво зменшилася, і нині серед українських розробників їх лише 14%. Попри це, молоді фахівці продовжують намагатися увійти в галузь.