Бойовик "ЛНР" досі керує заводом у Дніпрі та отримує держконтракти — розслідування ЗМІ

Бойовик "ЛНР" досі керує заводом у Дніпрі та отримує держконтракти — розслідування ЗМІ

Бойовик терористичного угрупування "ЛНР" Андрій Анофрієв продовжує жити в Дніпрі, має успішний бізнес, що навіть заключає контракти з держкомпаніями. Про це повідомляє Bihus.info, що займається антикорупційними журналістськими розслідуваннями.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

За інформацією журналістів, Анофрієв очолює завод "Дніпровагонрембуд". У вересні 2022 року його підприємство підписало контракт із ДП "Український науково-дослідний інститут вагонобудування", у грудні того ж року завод колаборанта отримав контракт на капітальний ремонт напіввагонів із держпідприємством Східний гірничо-збагачувальний комбінат.

У 2014 році Анофрієв створив терористичну групу, яка входила до складу так званого "Всєвєлікого войска Донского". Він же став її голово. Угрупування викрадало людей для отримання викупу, а згодом він сам чи члени банди вбили співробітника СБУ.

У рамках розслідування вбивства спецслужба затримала Анофрієва лише у квітні 2021 року. Після завершення розслідування справу терориста передали до Марківського районного суду, що в Луганській області. Підготовче засідання призначили на кінець грудня 2021 року, але через два місяці Росія розпочала повномасштабне вторгнення — Марківку, де знаходився суд та матеріали справи, окупували.

Розслідувачі звернули увагу, що Анофрієва затримали у 2021 році саме в Україні. З'ясувалося, що за роки війни в зоні АТО/ООС він встиг посваритися з терористами та російськими окупантами і вирішив повернутися на підконтрольну ЗСУ територію. Після цього він встиг очолити одну зі структур "Укрзалізниці", балотувався до Харківської облради, але продовжував відкрито публікувати у соцмережах фото з "ЛНР" та іншими терористами, їздив на окуповану територію своїм автомобілем тощо.