Для закупівлі українського зерна США внесуть майже $70 млн до WFP

Для закупівлі українського зерна США внесуть майже $70 млн до WFP

Вашингтон вирішив внести 68 мільйонів доларів до Всесвітню продовольчої програми (WFP) на закупівлю української пшениці з метою пришвидшити вирішення продовольчої кризи. Про це повідомив держсекретар Ентоні Блінкен.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

"Ми прагнемо підтримувати глобальну продовольчу безпеку для найбільш уразливих верств населення та закликаємо всі країни наслідувати цей приклад", — написав Блінкен в своєму Twitter.

Світова продовольча криза, в тому числі, виникла у зв'язку з блокадою українських портів, де знаходилось зерно для експорту. Вторгнення Росії в Україну 24 лютого призвело до унеможливлення виходу суден, що загрожувало голодом деяким країнам Африки, вважали в ООН.

Вперше з 24 лютого судно (Razoni) з українським продовольством вийшло з порту Одеси вранці 1 серпня. Спільний координаційний центр (СКЦ) у середу, 3 серпня, перевірив його. 

З портів "Одеса", "Чорноморськ" та "Південний" через "зернові" коридори в Чорному морі Укрїна планує вивозити щонайменше 3 млн тонн зерна щомісяця. Протягом 2022-2023 маркетингового року аграрний експортний потенціал України перевищить 50 млн т. Найбільше виручки аграріям принесе експорт кукурудзи.

Джерело фото: ua.depositphotos.com