НБУ курс:

USD

41,25

--0,08

EUR

43,56

--0,13

Готівковий курс:

USD

41,65

41,58

EUR

44,12

43,95

Литва хоче відсудити у Білорусі 120 мільйонів євро: у чому причина

Литва хоче відсудити у Білорусі 120 мільйонів євро: у чому причина
Литва через Міжнародний суду ООН оскаржить порушення Білоруссю положень протоколу Конвенції ООН проти транснаціональної організованої злочинності, який забороняє незаконне ввезення мігрантів

Литва має намір відсудити у Білорусі 120 мільйонів євро через Міжнародний суд  ООН як компенсацію за кризу з нелегальними мігрантами.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомила міністр юстиції Литви Евеліна Добровольська, пише литовське видання LRT. 

"Литва вимагатиме компенсації.Збиток, який ми зазнали не тільки через утримання мігрантів, але й через посилення нашого контролю на кордоні, побудові додаткової інфраструктури, якої у нас не було. За попередніми підрахунками, це не менше 120 мільйонів.євро", - заявила Добровольська.

Вона підкреслила, що більш точні збитки ще підраховуються.

Порушення судової справи проти Білорусі щодо в'їзду в країну нелегальних мігрантів затвердив Кабінет міністрів Литви 6 квітня.

За словами міністра, МЗС надішле Білорусі ноту з пропозицією врегулювати суперечку в арбітражі. На цей процес заплановано півроку.

Якщо не вдасться досягти згоди в такому форматі, справу буде передано до Міжнародного суду ООН.

"Зібрано достатньо доказів, щоб ми могли стверджувати, що білоруський режим протягом двох років не тільки цілеспрямовано штовхає людей на територію Литви, а й ініціює дії, за допомогою яких мігранти могли б потрапити на територію Литви", - сказала Добровольська. 

Литва стверджує, що Білорусь порушила Протокол про незаконне ввезення мігрантів по суші, морю і повітрю, який доповнює Конвенцію ООН проти транснаціональної організованої злочинності.

Скільки може тривати судова суперечка з Білоруссю, Добровольська не уточнила.

"Дуже важливо, щоб міжнародне право не захищало агресора – того, хто його порушує", –  підкреслила міністр.

Нагадаємо, у 2021 році на кордон Білорусії з Латвією, Литвою та Польщею почали стікатися мігранти з країн Близького Сходу. У листопаді міграційна криза загострилася, натовп мігрантів намагався прорвати кордон штурмом. Литовська влада вважала те, що відбувається гібридною атакою з боку Мінська.

Нагадаємо, 4 квітня Сейм Литви ухвалив  рішення про припинення  видачі нових віз громадянам Росії та  Білорусі.