НБУ курс:

USD

41,49

--0,08

EUR

44,75

--0,08

Готівковий курс:

USD

41,50

41,41

EUR

45,20

45,00

Файли Cookie

Я дозволяю DELO.UA використовувати файли cookie.

Політика конфіденційності

Напруга у відносинах між керівниками головних інституцій ЄС шкодить підтримці України

Напруга у відносинах між керівниками головних інституцій ЄС шкодить підтримці України
Шарль Мішель та Урсула фон дер Ляєн під час зустрічі з Джо Байденом. Фото: Х президента Євроради

Напруженість у відносинах між президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн та президентом Євроради Шарлем Мішелем підірвала ефективність Європейського Союзу, особливо в умовах активних воєнних конфліктів в Україні та Ізраїлі, а також збільшила складність вирішення торгових суперечок з Китаєм.

Як забезпечити розвиток і стійкість компаній: досвід TERWIN, NOVUS, Arcelor Mittal, СК ІНГО та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.
11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтесь, як бізнесу адаптуватися до нових регуляторних вимог, реагувати на зміни та залучати інвестиції у нинішніх умовах. Реальні кейси від лідерів українського бізнесу.
Забронювати участь

Про це пише Bloomberg.

Видання пише, що розкол у верхівці  ЄС заважає ефективності союзу і залишають блок розбитим у той час, коли йому потрібно представити надійний фронт у зростаючому списку проблем, пов’язаних із війнами в Україні та Ізраїлі, а також – для посилення торгових зв’язків з Китаєм.

Торгові суперечки з Китаєм вимагають об'єднаних позицій ЄС для захисту своїх інтересів у глобальних економічних відносинах. Напруженість між лідерами Єврокомісії та Євроради може призвести до затягнутих переговорів та зниження впливу ЄС в цих питаннях.

Ця напруженість та розбіжності між керівниками ЄС завдають шкоди спільним зусиллям у реагуванні на глобальні виклики. Воєнні конфлікти в Україні та Ізраїлі потребують об'єднаних зусиль для сприяння миру та стабільності, але розколи внутрішньої політики ЄС можуть ускладнювати координацію дій та прийняття рішень.

Як пише Bloomberg, спочатку напругу було помітно у США, коли обидва лідери провели окремі зустрічі з президентом Джо Байденом. Пізніше стало відомо, що цього тижня фон дер Ляєн проводить великий міжнародний саміт, на який вона не запросила Шарля Мішеля. Відповідно до правил ЄС, країни-члени спільно визначають курс зовнішньої політики блоку. У той час, коли Китай і США дедалі рішучіше захищають свої економічні інтереси, фон дер Ляєн вирішила шукати більшого впливу в цій сфері.

Союзники фон дер Ляєн стверджують, що її стиль правління допоміг їй зробити більше, ніж будь-який з її попередників. Вона була голосом моральної ясності після того, як Росія вторглася в Україну, і підштовхнула блок прийняти суворі санкції в той час, коли самі лідери — особливо лідери Франції та Німеччини — були більш боязкими, але зрештою вони опам'яталися.

В той же час, повідомляється, що дії фон дер Ляєн призвели до розбрату з колегами, оскільки багато держав-членів приватно звинуватили її в тому, що вона не згадала належним чином гуманітарну ситуацію в Газі, до якої позиція Ради приділяла б більшу увагу.

Розкритикували колеги і реакцію фон дер Ляєн на конфлікт на Близькому Сході. Вона поспішно заявила про повну підтримку Ізраїля з боку ЄС і засудила напад ХАМАС у той час, як Євросоюз вже виробив спільну позицію, яку координував головний дипломат Жозеп Боррель.

За лаштунками європейські дипломати були в основному одностайні в несхваленні дій фон дер Ляєн, і кільком офіційним особам довелося налагоджувати відносини з регіональними сусідами Ізраїлю після того, як вона пізніше відвідала ізраїльського прем'єр-міністра Біньяміна Нетаньяху.