- Категорія
- Політика
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Попри санкції, російська нафта все ще може надходити до Німеччини
Через напад на Україну нафтові операції ЄС з Росією більше не дозволені. Однак у випадку з нафтопереробним заводом у Шведті митниця, мабуть за вказівками зверху, уже не може так уважно стежити за тим, чи все ще туди надходить російська нафта.
Про це пише Süddeutsche Zeitung.
На папері справа зрозуміла: російську нафту більше не можна імпортувати до Німеччини. Це вирішили країни-учасниці Євросоюзу в рамках шостого пакету санкцій, який набув чинності в грудні 2022 року.
Однак, під час розслідування ЗМІ виявили, що у головному митному управлінні Німеччини на початку вересня було видано директиву митним органам Берліна та Франкфурта-на-Одері щодо "беззатримкового" пропуску нафти для Rosneft Deutschland.
Підписуйтесь на Telegram-канал delo.uaЦя директива фактично дозволила німецькому підрозділу "Роснефти" імпортувати сиру нафту без додаткової перевірки на предмет можливого ухилення від санкцій.
Повідомляється, що до введення санкцій, Rosneft Deutschland отримувала 100% своєї нафти з Росії, але тепер вона нібито переорієнтувала свої закупівлі на Казахстан. Однак Управління по боротьбі з контрабандою німецької митниці вбачає "високий ризик", що через такі транзакції може відбуватися обхід санкцій.
Видання пише, що Німеччина ніби то експортує нафту з Казахстану, але казахстанське нафтове родовище, з якого постачається нафта до Німеччини, належить компанії "Лукойл" з Росії.
До введення санкцій Росія була третім у світі виробником нафти і другим найбільшим експортером, а ще - забезпечувала п'ять відсотків світового споживання нафти. Зважаючи на це, Росію не так легко замінити як постачальника нафти для багатьох країн.
Зауважимо, видання Bloomberg з посиланнями на власні джерела писало, що Російська Федерація у липні відвантажила 700 000 барелів своєї нафти на єгипетському терміналі Ель-Хамра. Через кілька годин інше судно забрало партію з порту, яка могла включати частину або всю російську нафту.
Таким чином, Росія могла експортувати нафту, в тому числі на європейський ринок, обійшовши нафтове ембарго.