Президенти дев'ятьох країн-членів НАТО підтримали вступ України до альянсу

Президенти дев'ятьох країн-членів НАТО підтримали вступ України до альянсу

Очільники дев'яти держав, що є членами Організації Північноатлантичного договору, виступили зі спільною заявою, в якій підтримали вступ України до НАТО.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

Документ опублікували на офіційному сайті президента Польщі.

Заяву підписали наступні президенти:

  • Чехії Мілош Земан;
  • Естонії Алар Каріс;
  • Латвії Егілс Левітс;
  • Литви Гітанас Науседа;
  • Північної Македонії Стево Пендаровський;
  • Чорногорії Міло Джуканович;
  • Польщі Анджей Дуда;
  • Румунії Клаус Йоганніс;
  • Словаччини Зузана Чапутова.

У заяві сказано, що лідери вказаних держав висловили підтримку рішенню Бухарестського саміту НАТО 2008 року щодо майбутнього членства України в НАТО та закликали воєнний союз істотно збільшити військову допомогу Україні.

Крім того, підписанти заяви засудили незаконну анексію територій України Російською Федерацією.

"Ми підтримуємо Україну в її захисті від російського вторгнення, вимагаємо від Росії негайного виведення військ з усіх окупованих територій і закликаємо всіх членів НАТО суттєво збільшити військову допомогу Україні. Усі, хто скоює злочини агресії, мають бути притягнуті до відповідальності і постати перед судом", — йдеться у заяві.

Таким чином вже 10 країн НАТО підтримують вступ України до альянсу — Канада також виступала "за", про що заявила міністр закордонних справ Канади Мелані Жолі.

Крім того, Німеччина привітала рішення України подати заявку на вступ України в НАТО. При цьому міністр оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт звернула увагу, що рішення щодо прийняття нового члена має ухвалюватися всіма без винятку країнами Північноатлантичного альянсу.

В цей час заявка України про прискорений вступ до НАТО прямує до Брюсселя, повідомила в ефірі загальнонаціонального телемарафону віцепрем'єр-міністер з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

"Звернення вже на шляху до Брюсселя, все оформлено, воно вже найближчим часом надійде до штаб-квартири та країн-союзників", - повідомила Стефанішина.

Джерело фото: ua.depositphotos.com