НБУ курс:

USD

41,25

--0,08

EUR

43,56

--0,13

Готівковий курс:

USD

41,60

41,55

EUR

44,05

43,81

Президентка Європарламенту пропонує призначити депутатів-спостерігачів із України

Роберта Метсола
Президентка Європарламенту Роберта Метсола. Фото: X (Twitter) єврочиновниці

У Європейському парламенті можна було б надати місця для депутатів-спостерігачів із України та Молдови ще до вступу країн до Євросоюзу. Про це заявила президентка Європарламенту Роберта Метсола в інтервʼю Politico.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

За її словами, Європа має "широко відкрити двері" перед тими країнами, які тримають курс на членство. Їм можна запропонувати безліч переваг, починаючи від пільг на єдиному ринку й закінчуючи залученням до програми студентського обміну Erasmus. 

"Можна піти навіть далі і включити депутатів-спостерігачів у Європарламент – це жести, які мають значення для суспільств цих країн", – висловилася Метсола.

Чиновиця додала, що обговорить це питання з політичними групами у Європарламенті і думає про аналогічну пропозицію для шести балканських держав, які чекають вступу в ЄС. 

Якщо цю ідею буде реалізовано, депутати-спостерігачі від України та Молдови не матимуть права голосу та будуть призначені, а не обрані.

Згідно з чинними правилами Європарламенту, країни отримують представництво у ньому лише після офіційного набуття членства у ЄС. 

Вступ у ЄС: прогрес України

23 червня 2022 року Європейська рада вирішила надати Україні та Молдові статусу кандидатів у члени Європейського Союзу.

Для наступних кроків і процедур на шляху до вступу Україна має виконати рекомендації Єврокомісії, які стосуються:

  • реформи Конституційного суду України;
  • судової реформи;
  • боротьби з корупцією;
  • боротьби з відмиванням коштів;
  • антиолігархічного закону;
  • аудіовізуального законодавства;
  • законодавства про нацменшини.

Єврокомісія представить звіт із оцінкою прогресу України в її заявці на членство 8 листопада. 

Politico з посиланням на джерела в дипломатичних колах писало, що Європейський Союз оголосить про початок переговорів з Україною про її вступ, імовірно, не пізніше грудня поточного року.