- Категорія
- Політика
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Президентка Європарламенту пропонує призначити депутатів-спостерігачів із України
У Європейському парламенті можна було б надати місця для депутатів-спостерігачів із України та Молдови ще до вступу країн до Євросоюзу. Про це заявила президентка Європарламенту Роберта Метсола в інтервʼю Politico.
За її словами, Європа має "широко відкрити двері" перед тими країнами, які тримають курс на членство. Їм можна запропонувати безліч переваг, починаючи від пільг на єдиному ринку й закінчуючи залученням до програми студентського обміну Erasmus.
"Можна піти навіть далі і включити депутатів-спостерігачів у Європарламент – це жести, які мають значення для суспільств цих країн", – висловилася Метсола.
Чиновиця додала, що обговорить це питання з політичними групами у Європарламенті і думає про аналогічну пропозицію для шести балканських держав, які чекають вступу в ЄС.
Якщо цю ідею буде реалізовано, депутати-спостерігачі від України та Молдови не матимуть права голосу та будуть призначені, а не обрані.
Згідно з чинними правилами Європарламенту, країни отримують представництво у ньому лише після офіційного набуття членства у ЄС.
Вступ у ЄС: прогрес України
23 червня 2022 року Європейська рада вирішила надати Україні та Молдові статусу кандидатів у члени Європейського Союзу.
Для наступних кроків і процедур на шляху до вступу Україна має виконати рекомендації Єврокомісії, які стосуються:
- реформи Конституційного суду України;
- судової реформи;
- боротьби з корупцією;
- боротьби з відмиванням коштів;
- антиолігархічного закону;
- аудіовізуального законодавства;
- законодавства про нацменшини.
Єврокомісія представить звіт із оцінкою прогресу України в її заявці на членство 8 листопада.
Politico з посиланням на джерела в дипломатичних колах писало, що Європейський Союз оголосить про початок переговорів з Україною про її вступ, імовірно, не пізніше грудня поточного року.