- Категорія
- Політика
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
Путін не отримав від Китаю бажаного, – ISW
Другий день візиту голови КНР Сі Цзіньпіна продемонстрував, що лідер країни-агресора РФ Володимир Путін не зміг забезпечити необмежене двостороннє партнерство з Китаєм, на яке він сподівався.
Про це йдеться у звіті нституту вивчення війни (ISW).
Зазначається, що 21 березня Путін і Сі підписали "Спільну заяву Російської Федерації та Китайської Народної Республіки про поглиблення всебічного партнерства та стратегічного співробітництва, вступ у нову еру", в якій наголошено, що російсько-китайські відносини є всеосяжними, стратегічними та актуальними.
Спільна заява окреслює низку двосторонніх намірів і підтверджує прихильність Росії та Китаю державному суверенітету та територіальній цілісності один одного.
Підписуйтеся на YouTube-канал delo.ua"Проте зобов’язання, взяті Сі та Путіним, були помітно односторонніми, що вказує на те, що Сі погоджується на більш стриману версію російсько-китайських відносин, ніж, ймовірно, бажає Путін", - вважають аналітики ISW.
Вони підкреслюють, що Сі похвалив Путіна та підтвердив прихильність Китаю Росії в Раді безпеки ООН, і посилив позицію Китаю щодо політичного врегулювання війни в Україні, але голова КНР не вийшов за рамки цих заяв.
Путін, навпаки, оголосив низку заходів, які свідчать про постійну орієнтацію Росії на Китай і залежність від нього в енергетичному та економічному секторах, які виглядають дуже односторонніми порівняно з відносно пом’якшеними зобов’язаннями Сі.
"Крім того, Сі не сигналізував про намір надати підтримку російській війні в Україні, окрім розпливчастих дипломатичних запевнень, що, ймовірно, є кроком назад від того, що Путін сподівався отримати під час переговорів. Путіну, ймовірно, не вдалося забезпечити саме те партнерство, яке йому було потрібно і якого він бажає, і Сі, ймовірно, залишить Москву, отримавши запевнення, які є більш односторонніми, ніж хотів Путін", - зауважують аналітики.
Крім того, очільник Кремля зазначив, що між Росією і Китаєм відбувся "дуже предметний і відвертий обмін думками" щодо перспектив подальшого розвитку російсько-китайських відносин.
"Такій риториці особливо бракує формулювання, яке зазвичай використовується в дипломатичних колах, щоб вказати, що дві сторони прийшли до остаточних і суттєвих угод", - констатують аналітики.
Нагадаємо, що Сі Цзіньпін 20 березня прибув у Москву, де зустрівся з Володимиром Путіним. Це перший візит очільника КНР у Росію після початку її повномасштабної агресії проти України. Раніше в американському Інституті вивчення війни припускали, що він та Путін хочуть обговорити схеми ухилення від міжнародних санкцій.
Зауважимо, у річницю вторгнення країни-агресорки РФ в Україну Китай опублікував "мирний план" зі своїми ідеями щодо врегулювання війни. Він очікувано перекликається із офіційною позицією Китаю, який з одного боку, прагне зберегти нейтралітет, а з іншого — підтримує РФ. При цьому Китай називає агресію РФ проти України не війною, а "українською кризою".
У Китаї вважають, що війна РФ проти України закінчиться влітку 2023 року, тому й представили свій "мирний" план.