НБУ курс:

USD

41,29

+0,03

EUR

43,47

--0,10

Готівковий курс:

USD

41,65

41,58

EUR

43,85

43,55

Російські війська на початку повномасштабної війни збили кілька своїх літаків, – FT

Російський винищувач, Су-35
Російський винищувач. Фото: Міноборони Росії

Російські окупанти в перші дні повномасштабного вторгнення в Україну збили кілька власних військових літаків. Про повідомляє  Financial Times у статті, опублікованій до річниці російської агресії.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Про збиті російські літаки виданню розповіли двоє західних чиновників й один український. За даними FT, інциденти були повʼязані з хаосом, який виник в окупантів у перші дні повномасштабної війни. Однак не зазначається, коли і де це сталося.

За словами високопоставленого американського чиновника, число збитих таким чином російських літаків не двозначне, але таких випадків було "ні один, ні два".

"Вогню по своїм було багато", — сказав співрозмовник видання, припускаючи, що до 24 лютого 2022 року в росіян «не було пілотів з бойовим досвідом, які були б готові літати над Україною і ризикувати власними життями в цій божевільній обстановці».

Представник Головного управління розвідки Міноборони України Вадим Скібіцький у коментарі журналістам підтвердив, що окупанти збивали власні літаки і гелікоптери, зокрема, з артилерії і танків. Це підтверджують перехоплені розмови росіян.

Як пише FT, внаслідок такого вогню російські загарбники втратили власних пілотів.

Нагадаємо, на початку повномасштабної війни РФ активно застосовувала літаки для ведення бойових дій проти України. В березні 2022 кількість бойових вильотів російської тактичної авіації сягала 300 на день. У грудні британська розвідка повідомила про суттєве скорочення таких випадків: це пояснювали, зокрема, втратами окупантів у авіатехніці та роботою української протиповітряної оборони.