- Категорія
- Політика
- Дата публікації
- Змінити мову
- Читать на русском
В ISW пояснили, чому Кремль навряд планує проводити повну мобілізацію
Законопроєкт Держдуми РФ про підвищення призовного віку, зареєстрований 13 березня, свідчить про те, що в майбутньому Кремль не планує проводити повну мобілізацію. Про це йдеться в звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
Російський законопроєкт передбачає підвищення верхньої межі призовного віку в РФ з 27 до 30 років негайно, а нижню планують підвищити з 18 до 21 року поетапно, щороку піднімаючи вік призову на один рік між 2024 і 2026 роками.
"Негайне підвищення максимального призовного віку, ймовірно, має на меті розширити віковий діапазон призову, щоб задовольнити певну частину безпосередніх потреб російських військових у живій силі в Україні, а згодом зменшити загальні вимоги російського суспільства до призову в наступні роки", – йдеться в звіті.
У ISW припускають, що, можливо, Кремль намагається захистити нове покоління росіян від демографічних і соціальних наслідків війни в Україні, розподіляючи ці наслідки серед однієї групи росіян. Також є ймовірність, що Кремль не очікує, що війна в Україні триватиме довше наступних трьох років.
Підписуйтеся на YouTube-канал delo.uaАналітики вважають, що запропоноване розширення вікового діапазону призову вказує на те, що Кремль все ще дуже неприхильний до перспективи повної мобілізації.
Інші ключові висновки ISW за підсумками 13 березня:
- Член пов’язаного з Кремлем дискусійного клубу "Валдай" звинуватив очільника ПВК "Вагнер" Євгенія Пригожина у переслідуванні політичних цілей у Росії, які ставлять під загрозу сили "вагнерівців" у Бахмуті. Ця атака підтверджує оцінку ISW від 12 березня про те, що Міноборони РФ може навмисно розширювати сили ПВК "Вагнер" у Бахмуті, щоб зірвати політичні прагнення Пригожина.
- Глава Чечні Рамзан Кадиров продовжує намагатися зберегти актуальність регіону в російському політичному та військовому просторі.
- Російські воєнкори продовжують спекулювати про можливий український контрнаступ на півдні України, вказуючи на те, що в російському інформаційному просторі зростає стурбованість українськими бойовими можливостями, оскільки російські окупанти прив'язуються до наступальних операцій у Бахмуті.
- Російські війська продовжували наземні атаки по всій лінії Куп'янськ-Сватове-Кремінна та досягли незначних успіхів на північний схід від Куп'янська та на схід від Сіверська.
- Окупанти продовжували просування в районі Бахмута, але станом на 13 березня не зуміли завершити розгортання, охопити чи оточити місто.
- Росіяни продовжували вести наземні атаки на лінії фронту в Донецькій області.
- Українські військові продовжують атакувати райони східної (лівобережної) Херсонської області.
- Підпорядкування мобілізованих російських військових формуванням "Л/ДНР" викликає все більше невдоволення на окупованих частинах Луганської та Донецької областей.
- Російські окупаційні "чиновники" продовжують запроваджувати нові положення, щоб перешкоджати та обмежувати використання української мови в навчальних закладах.
Нагадаємо, раніше в ISW повідомили, що Кремль повертається до своїх раніше невдалих кампаній із вербування волонтерів і гібридного призову, щоб уникнути чергової великої примусової мобілізації. Для цього, росіяни, зокрема, створюють мобільні центри вербування, щоб рекламувати добровільну військову службу за контрактом.