В Москві прокоментували розмову Зеленського та Сі Цзіньпіна

москва, росія
Фото: Pixabay

Прессекретар глави російської держави Дмитро Пєсков прокоментував телефонну розмову лідера Китаю Сі Цзіньпіна і президента України Володимира Зеленського.

Адаптуйте бізнес-стратегію до сучасних викликів разом з управлінцями «Біосфера», Ajax, Bolt, Prom.ua, Uklon та ще понад 60 топових компаній
13 грудня на GET Business Festival отримайте перевірені стратегії залучення інвестицій для бізнесу, просування продукту онлайн та цифровізації бізнесу.
Забронювати участь

Про це повідомили російські пропагандистські ЗМІ.

"Що стосується самого факту спілкування - це суверенна справа кожної з цих країн і питання їхнього двостороннього діалогу", - сказав Пєсков.

Він зазначив, що Росія нібито «готова вітати все, що може наблизити закінчення конфлікту в Україні».

Також увагу Пєскова звернули на заяву офісу Зеленського про те, що український і китайський мирні плани "знайшли спільні точки дотику", і поцікавилися, чи відомо Кремлю, про що йдеться.

Пєсков відповів, що відомо.

Прессекретар також заявив, що нових контактів Володимира Путіна із Сі Цзіньпіном у найближчому майбутньому не планується.

На запитання, чи обговорювали Путін і китайський лідер питання про кордони України 1991 року під час візиту останнього до Москви представник Кремля відповів, що про це не йшлося.

Нагадаємо, Зеленський 26 квітня провів переговори телефоном з Сі Цзіньпіном вперше від початку повномасштабної війни. За результатами переговорів, зокрема, сторони домовилися, що Китай відправить спеціального представника китайського уряду з питань Євразії в Україну для поглибленого спілкування з усіма сторонами щодо "політичного врегулювання ситуації в Україні". Лідер Китаю зазначив, що КНР вже відправляла кілька партій гуманітарної допомоги і продовжуватиме це робити.