НБУ курс:

USD

41,25

--0,08

EUR

43,56

--0,13

Готівковий курс:

USD

41,65

41,58

EUR

44,12

43,95

Задля питань енергобезпеки: в уряді пропонують скликати Раду Україна-НАТО

Ольга Стефанішина
Віцепрем'єр-міністерка України з питань євроінтеграції Ольга Стефанішина. Фото: eu-ua.kmu.gov.ua

Віцепрем'єр-міністерка України з питань євроінтеграції Ольга Стефанішина запропонувала провести засідання Ради Україна-НАТО (РУН) з питань енергетичної безпеки. Таку ініціативу вона висловила під час зустрічі з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом, передає Урядовий портал.

Відкрийте нові горизонти для вашого бізнесу: стратегії зростання від ПриватБанку, Atmosfera, ALVIVA GROUP, Bunny Academy та понад 90 лідерів галузі.
12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як оптимізувати комунікації, впроваджувати ІТ-рішення та залучати інвестиції для зростання бізнесу.
Забронювати участь

Зазначається, що це необхідно зробити огляду на можливу активізацію російських атак на енергетичний комплекс України.

Під час зустрічі Стефанішина й Столтенберг обговорили, зокрема, поточну безпекову ситуацію та нагальні потреби України.

"Чим більше зброї ми отримаємо, тим швидше ми звільнимо всі наші території. Наші найнагальніші потреби залишаються незмінними - системи протиповітряної оборони, танки, важка бронетехніка, боєприпаси, винищувачі F-16", – висловилася чиновниця.

Що таке Рада Україна-НАТО? 

Рада Україна-НАТО замінила Комісію Україна-НАТО, таким чином вивіши відносини та взаємодію країни з Альянсом на новий рівень. Завдяки цьому Україна може перебувати у всіх комітетах та представницьких засіданнях НАТО з правом порушувати питання, які прописані в угодах.

Перше засідання Ради відбулося в липні 2023 року.

Як пояснював генсек НАТО Єнс Столтенберг, головуванням у РУН та скликанням зустрічей займатиметься він. І окремі союзники чи члени Ради не можуть заблокувати це. Але країни-члени РУН можуть також скликати її для кризових консультацій.