Звільнений з НБУ Шевченко відреагував на підозру й розповів про "майже дворічний політичний тиск"

Звільнений з НБУ Шевченко відреагував на підозру й розповів про "майже дворічний політичний тиск"
Кирило Шевченко. Фото: пресслужба НБУ

Кирило Шевченко, звільнений 6 жовтня з посади голови Національного банку України, заявляє, що причиною його відставки став не лише стан здоров'я, а й політичний тиск, який його підірвав. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Ми продовжуємо воювати з окупантом на інформаційному фронті, надаючи виключно перевірену інформацію та аналітику.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки.
Підтримати delo.ua

"Я не став говорити про майже дворічний політичний тиск, який посилився напередодні мого рішення і, власне, зумовив серйозне погіршення проблем зі здоров’ям. Я не був зручним головою Національного банку. Інформація про оголошення підозри стала неочікуваною — я дізнався про неї зі ЗМІ, перебуваючи за кордоном на лікуванні", - заявив Шевченко.

За його словами, заявлене правоохоронцями є результатом передчасних висновків, зроблених на основі поспішних та недоведених суджень, і він готовий відповідати за кожен свій підпис.

"Кожна угода, укладена Укргазбанком за мого керівництва, була на 100% ринковою. За понад 28 років своєї професійної діяльності я жодного разу не зрадив своїй совісті та гідності... Усі фінансові операції Укргазбанку підтверджені forensic, який спільно робили Baker Tilly International і Deloitte Touche Tohmatsu, а також окремим діагностичним обстеженням PwC", - зазначив Шевченко.

Крім того, як вказав ексголова НБУ та Укргазбанку, останній, як державний банк, перевірявся також Державною аудиторською службою, і за результатами усіх цих перевірок не було знайдено жодних порушень, адже всі операції були проведені згідно з чинним законодавством та у рамках цінової політики Укргазбанку.

"Я вважаю проявом політичного переслідування та зведення рахунків реанімацію саме зараз кримінальної справи, якій уже 3,5 роки і яка весь цей час так і не розслідувалась. Проте сам факт справи періодично використовувався для репутаційних атак на мене. У такий спосіб мене намагалися — але безрезультативно — схилити до рішень, які я вважаю шкідливими для фінансової стабільності держави та загрозою для інституційної незалежності НБУ", - заявив він.

При цьому Шевченко додав, що існують і інші фактори, що прямо свідчать про "позапроцесуальну природу такого переслідування", але зараз він про них говорити не буде. За словами ексголови НБУ, наразі він займається формуванням своєї правової позиції з цього питання.

Нагадаємо, що перед офіційним звільненням Верховною Радою в четвер Національне антикорупційне бюро повідомило Шевченку про підозру  в нанесенні державному Укргазбанку 206 мільйонів гривень збитків через виведення коштів за нібито фіктивними договорами про агентські послуги.